Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
20/05/2013 - 08:42

PTTK Beskid uczy młodzież na Turbaczu

Komisja ds. Młodzieży przy O/PTTK Beskid w Nowym Sączu zorganizowała warsztaty szkoleniowo-wypoczynkowe i integracyjne w Gorcach. Trasa wycieczki, która odbyła się 15 maja, prowadziła z Nowego Sącza przez Łącko do Ochotnicy Górnej a następnie pieszo szlakiem turystycznym z Przełęczy Knurowskiej na Turbacz.
W imprezie brali udział członkowie sądeckich Szkolnych Kół Krajoznawczo Turystycznych-PTTK działających przy Szkole Podstawowej nr 8, Zespole Szkół Nr 1, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Nr 2 pod opieką wychowawców w liczbie 40 uczestników.
Na Przełęczy Knurowskiej prowadzący wycieczkę przewodnik Mieczysław Witowski wręczył wszystkim uczestnikom specjalne karty GOPR z nr ratunkowym 601 100 300 oraz poinformował uczestników jak należy zachować się w górach podczas wycieczek.
W trakcie przejścia na Turbacz w pięknej i słonecznej pogodzie podziwiano panoramy Gorców, Pienin, Tatr i Beskidów oraz dzięki tablicom GPN zapoznawano się z florą fałną trasy wycieczki. Oddano hołd partyzantom walczącym w Gorcach przy licznych kapliczkach i pomnikach. W schronisku PTTK na Turbaczu młodzi turyści odpoczęli po trudach wspinaczki na szczyt a następnie szlakiem koloru niebieskiego grupa udała się do Łopusznej gdzie czekał autokar. W trakcie przejazdu przeprowadzono liczne konkursy z wiedzy o historii i terenie Gorców oraz mijanych miejscowości. 
Warsztaty szkoleniowo-wypoczynkowe i integracyjne mogły odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Nowym Sączu jak również O/PTTK.

Mieczysław Witowski (K)
Fot. T. Strachanowski M. Tomasiak


Dziękujemy za przesłanie błędu