Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
18/10/2012 - 12:18

Ptaszkowa: Komfortowa remiza. Zainstalowali klimatyzację

Budynek remizy należący do Ochotniczej Straży Pożarnej jest piękny z zewnątrz, ale strażacy inwestują także w wyposażenie. Ostatnio zakupili klimatyzację, dzięki czemu wynajmujący salę będą bawić się w jeszcze bardziej komfortowych warunkach
- Od kilku lat własnym sumptem, w czynie społecznym, remontujemy naszą siedzibę - mówi prezes OSP Czesław Hajduga. - Co roku po trochę, w miarę zarówno posiadanych środków jak i możliwości. Niedawno przerabialiśmy tam instalację wodną.
Sam budynek z zewnątrz prezentuje się niezwykle okazale. Ozdobą, przyciągającą spojrzenia i wzbudzającą prawdziwy zachwyt, jest zabytkowy wóz strażacki umieszczony nad wejściem do budynku. Rzecz to piękna i niezwykle oryginalna, w dodatku bardzo fotogeniczna.
- Niedługo zabierzemy się za budowę garaży - mówi prezes OSP. - Mamy trzy samochody i wszystkie one muszą być zadaszone, do tego stać w jednym miejscu. Obecnie jedno auto trzymamy w prywatnym garażu.
Pomoc obiecała gmina, jednak procedury otrzymania pieniędzy nieco się przeciągnęły.
- Mimo to wierzymy, że dostaniemy środki na budowę - zapewnia Hajduga.
- Strażacy chcą rozbudować istniejący budynek - tłumaczy sołtys Marian Kruczek pokazując, dokąd ma sięgać rozbudowana remiza. Miejsca będzie akurat na tyle, by pomieścić wszystkie trzy wozy.
- Ostatnio zainwestowaliśmy w założenie klimatyzacji i zakup trzeciej zamrażarki - mówi prezes Hajduga. - Będą z tego korzystać ci, którzy wynajmują naszą salę na wesela czy inne uroczystości. 

Zygmunt Gołąb
fot. ZogDziękujemy za przesłanie błędu