Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
21/02/2021 - 23:05

Przewodnicy turystyczni,oprowadzają turystów i kreują wizerunek miasta i regionu

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Zazwyczaj tego dnia przewodnicy, w tym także kryniccy bezpłatnie oprowadzali turystów po regionie. Jednak w tym roku z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie mogli uczcić swojego święta w ten tradycyjny sposób.

                    

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony podczas trzeciej Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations-WFTGA), w Nikozji na Cyprze w 1989 roku. Święto ma pokazać, jak ważną rolę odgrywają przewodnicy w obsługiwaniu turystów, a przede wszystkim w kreowaniu wizerunku miasta i regionu.

Zazwyczaj tego dnia przewodnicy bezpłatnie oprowadzali turystów po regionie sądeckim. Jednak w tym roku z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie mogli w ten sposób uczcić swojego święta. 

-Wszystkim przewodnikom, z okazji przypadającego dziś ich święta, życzymy ambitnego rozwijania pasji turystycznych, skutecznego realizowania wyzwań zawodowych oraz jak najszybszego powrotu do przedcovidowej normalności.-napisali w mediach społecznościowych pracownicy PTTK Oddziału im. R. Nitribitta w Krynicy. 

Chociaż w kalendarzu  jeszcze zima, ale myśli przewodników biegną ku letniemu sezonowi turystycznemu 2021. W tym roku chcieliby wybrać się z turystami m.in. w Beskid Żywiecki, Góry Czerchowskie, Beskid Niski oraz Bieszczady. Planują wejścia na Babią Górę, Pilsko, Mincol, Baranie, Tarnicę i Połoninę Caryńską, Bukowe Berdo oraz na Halę Łabowską. PTTK czeka także na zgłaszanie atrakcyjnych propozycji wypraw górskich. (MK) fot. aut. ilustracyjne, PTTK Oddział Krynica
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu