Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
22/04/2021 - 16:30

Przełom w Korzennej. Mieszkańcy potrzebują psychologa i prawnika

W gminie Korzenna coraz więcej osób składa urzędowe wnioski przez internet. Rośnie też zapotrzebowanie na konsultacje z psychologiem i spotkania z prawnikiem.

Czytaj też: Nie dzwonią, nie piszą... Seniorzy nie chcą pomocy? Gmina zaczeka do końca roku

Od początku pandemii Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej zachęcał mieszkańców do korzystania z formy zdalnej. Przez pewien okres nie było nawet innej możliwości, ponieważ bezpośrednia obsługa mieszkańców w urzędach i ośrodkach została wstrzymana z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Dziś już wiemy, że coraz więcej osób decyduje się na składanie wniosków o pomoc przez internet. – O ile w lutym zdecydowało się na to około 35 procent uprawnionych, to obecnie odsetek ten wzrósł do 57 procent – czytamy na stronie gminy.

Proporcje uległy zmianie na korzyść wniosków elektronicznych, co zaskoczyło urzędników gotowych do pracy stacjonarnej i oczekujących na interesantów w urzędach. Niewykluczone, że nadal ma na to wpływ obawa przed zakażeniem.

Mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej chętnie korzystają również z bezpłatnej pomocy psychologa i darmowych porad prawnych. Specjaliści udzielają wsparcia w ramach programu realizowanego przez gminny OPS. Zainteresowanie taką formą pomocy okazało się na tyle duże, że ośrodek ponownie zwrócił się z wnioskiem o dofinansowanie projektu.

Wiemy już, że został zaakceptowany, a na konsultacje z prawnikiem i psychologiem można umówić się nawet dziś. Szczegółowe informacje w sprawie terminów spotkań można uzyskać dzwoniąc w godzinach pracu urzędu na numery telefonów: 18 440 66 28, 18 440 66 24 oraz 512 134 807. (k.kos@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne Pixabay.com)

Dziękujemy za przesłanie błędu