Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
23/11/2021 - 14:50

Przedwojenny Nowy Sącz w kolorze. Takich zdjęć jeszcze nie widzieliście

Znane nam archiwalne zdjęcia Nowego Sącza są zwykle czarno-białe. Jak się okazuje nie musi być to jednak regułą. Kolorystyka fotografii pomaga dostrzec jeszcze więcej szczegółów i poczuć klimat życia na Sądecczyźnie przed wieloma laty. Prezentujemy zatem kilka pokolorowanych zdjęć, wykonanych jeszcze przed początkiem okresu PRL-u. Jak Wam się podoba miasto w takiej perspektywie?

- Z okazji obchodzonej 8 listopada 729. rocznicy lokacji Nowego Sącza przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. W czarno – białe zdjęcia miasta, które są dostępne na stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego, wlaliśmy nieco barw. Zobaczcie, jak wyglądał Nowy Sącz 70 i więcej lat temu w kolorze – informuje Fundacja Nowe kierunki, która opublikowała fotografie.

Na pierwszym zdjęciu widzimy budynek „Sokoła”, który jest dużo mniejszy w porównaniu z jego obecnym wyglądem. Zupełnie opustoszała jest także współczesna ulica Długosza.

Kolejne zdjęcie na następnej stronie. (fot.: Narodowe Archiwum Cyfrowe/ Fundacja Nowe Kierunki)Dziękujemy za przesłanie błędu