Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
03/01/2023 - 20:40

Prognoza pogody na pierwszy tydzień nowego roku. Będzie wiało?

W tym tygodniu nad Polskę nadciągną od zachodu kolejne niże, co spowoduje zmienną i wietrzną pogodę. Stopniowo będzie się ochładzać - zapowiada IMGW. A co z wiatrem?

prognoza IMGW

Zdecydowane ochłodzenie nastąpi od piątku na północnym wschodzie kraju, gdzie ponownie wystąpi ujemna temperatura powietrza. Miejscami pojawiać się będą opady deszczu, na wschodzie i południu również deszczu ze śniegiem, w górach śniegu.

W środę dominować będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz występować będą opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, chłodniej na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Nad morzem i na południu porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek już w całym kraju przewaga zachmurzenia dużego. Okresami występować będą opady deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem. Jeszcze dość ciepło, temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, chłodniej na Suwalszczyźnie 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 85 km/h.

W piątek przeważnie pochmurno. Okresami opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem. Na zachodzie nadal ciepło, ale zdecydowane ochłodzenie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 5°C do 10°C, na północnym wschodzie od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie do 85 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich.

W sobotę przeważnie pochmurno, tylko przejściowo pojawiać się będą większe przejaśnienia. Chłodniej w całym kraju, chociaż mróz tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna 1°C do 6°C, na północnym wschodzie od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przejściowo w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie z kierunków wschodnich.

Niedziela nadal sporo chmur. Miejscami opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem.  Na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Na północnym wschodzie nadal chłodno tu temperatura maksymalna około -3°C, w centrum cieplej około 3°C, za to najcieplej na zachodzie kraju około do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. (źródło - IMGW)Dziękujemy za przesłanie błędu