Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
01/03/2024 - 23:30

Ponad dziesięć lat temu sięgnęła po koronę Miss Polski. Czym się teraz zajmuje Katarzyna Krzeszowska?

Miss Polski przez rok są najpiękniejszymi kobietami naszego kraju. Kiedy przekazują te insygnia swoim następczyniom, niektóre z nich powracają do swojego dawnego życia. A jaką drogę wybrała Katarzyna Krzeszowska Miss Polski 2012?

Najpiękniejsza z najpiękniejszych 

Dziewczyny wybrane na Miss Polski, przez rok są najpiękniejszymi kobietami naszego kraju. Przynajmniej formalnie, gdyż do tego uprawnia je zdobyta korona i tytuł. Niektóre z nich, kiedy przekazują te insygnia swoim następczyniom, powracają do swojego dawnego życia.

Jaką drogę wybrała Katarzyna Krzeszowska Miss Polski 2012, po przekazaniu korony? Czym się obecnie zajmuje najpiękniejsza Polka 2012 roku, którą na Instagramie obserwuje niemal 60 tysięcy użytkowników?

W 2012 roku 23-letnia Katarzyna Krzeszowska została w Płocku Miss Polski. Wcześniej, w maju w Oświęcimiu sięgnęła nie tylko po koronę Miss Małopolski 2012, ale zgarnęła wszystkie pozostałe tytuły Miss Prestige, Miss Glamour i Miss Internetu.

Wtedy udział w konkursie piękności traktowała jak świetną zabawę. Nie zamierzała sięgać po koronę najpiękniejszej Polki. Ale kobieta zmienną jest, więc jednak zmieniła zdanie i wystartowała w dalszych eliminacjach.

Urodziła się 7 sierpnia 1989 roku w Krynicy-Zdroju. Jest najstarsza z rodzeństwa, ma brata i dwie siostry Aleksandrę i najmłodszą Patrycję. Po tym, jak zdobyła koronę Miss Polski 2012, brała udział w wielu innych konkursach piękności i pokazach mody. Reprezentowała Polskę w Miss World 2013 na Bali, a w rodzinnym mieście została IV wicemiss Supranational 2013.

Zanim rozpoczęła karierę w modelingu, Katarzyna Krzeszowska studiowała grafikę na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzeskiego, jej ulubiony kierunek w malarstwie to secesja. Uwielbia twórczość Gustava Klimta, który jest jakby jej guru. Poza tym lubi surrealizm i Salvadora Dali. Interesuje ją sztuka wizualna, która bardzo często przeradza się w formę 2 i 3 D. 

Obecnie związana jest z artystyczną branżą

Swoje życie zawodowe związała z modą, prowadzi sklep odzieżowy w Warszawie. Projektuje grafiki na ubrania dla projektantów, z którymi współpracuje. Wspólnie tworzą nowoczesne, interaktywne projekty, połączone z jej  graficznymi umiejętnościami. 

Katarzyna Krzeszowska mieszka z rodziną w Warszawie. W listopadzie 2017 roku po raz pierwszy została mamą, na świat przyszedł jej syn Romek. Od 9 czerwca 2018 roku jest żoną. Na ślub i wesele nie wybrała egzotycznych krajów, tylko Krynicę.

- Nie wyobrażałam sobie innego miejsca na ślub. Krynica jest najlepsza, to moje miasto rodzinne. Mam tu całą swoją rodzinę. To śliczny zakątek na Ziemi. Goście, którzy przyjechali na ślub także z różnych stron kraju i świata byli zauroczeni! 

Podobał się im klimat, góry, a także mili i sympatyczni ludzie. To chciałam osiągnąć, aby poznali naszą kulturę i nasze tradycje. - wspomina Katarzyna.

Suknię ślubną na ten wyjątkowy dzień zaprojektowała jej przyjaciółka i sądecka projektantka, Joanna Muzyk. Jej projekty nosi na co dzień, jest ambasadorką marki Jo.Mu.

Kreacja ślubna wyszła fenomenalnie. Piękna, biała, o prostych kształtach. Dopasowana do jej figury i urody. - Ja byłam ozdobą tej sukni, a nie odwrotnie. – śmieje się Kasia.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Patrząc na ślubną obrączkę na palcu widzę, jak wszystko wokół mnie się zmienia. 

W marcu 2022 Katarzyna Krzeszowska urodziła drugie dziecko, tym razem córeczkę Helenkę. Imię odziedziczyła po swojej babci, a mamie Katarzyny.

Chociaż mieszka w Warszawie, ale często powraca do Krynicy

- Utożsamiam się z Krynicą, której nie mogę ot tak zostawić. Odkąd zostałam mamą przyjeżdżam tu razem z dziećmi, którym pokazuję to piękne miejsce i góry.  Bo tutaj są moje korzenie, tutaj się urodziłam, wychowałam. Jestem kryniczanką z krwi i kości. Tu jest mój dom rodzinny, są rodzice. Zawsze, jeśli tylko mogę wracam na ważne wydarzenia. – podkreśla. 

Rodzina jest najważniejsza

Na pytanie, czym jest dla niej rodzina, odpowiada, że jest najważniejsza. - Rodzina nie kończy się jednak na mężu i dzieciach. To także mama, tata, siostry, brat, babcie, ciotki. To także bliscy przyjaciele.

Łatwo pogodzić życie zawodowe z rodzinnym? - Nie, jest to bardzo trudne. Podziwiam wszystkie mamy. Na początku nie wiedziałam w co ręce włożyć- wyznaje.

Czy dzięki konkursom piękności, w których uczestniczyła, Katarzyna czuje się bardziej pewną siebie?
- Na pewno tak. Stałam się bardziej pewną osobą, otwartą na świat. Może trochę bardziej dojrzałą wewnętrznie i zewnętrznie. Nauczyłam się wielu nowych rzeczy, na przykład robienie profesjonalnego makijażu, sztukę układania włosów. Poznałam też wielu ludzi, którzy dali mi aspiracje do tego, co robię i będę robiła w przyszłości.

Jakie wydarzenia zmieniły życie Katarzyny?

- Na pewno podróże, które rozwijają wewnętrzne. Warto patrzeć, jak ludzie żyją. Co dzieje się w innych krajach. Na przykład, podczas pobytu na Bali dziewczyny uświadomiły mi, że warto korzystać z różnych pomysłów, które można zabrać ze sobą do kraju i rozwijać. To dodatkowy, duży plus. - mówi Miss Polski 2012. 

Doświadczenie Katarzyny Krzeszowskiej zdobyte w konkursach piękności, a także zawodowe wykorzystali organizatorzy Festiwalu Piękna. Miss Polski 2012 zasiada w gronie jury konkursu Miss Polski, które od trzech lat odbywają się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Wcześniej ocenia kandydatki startujące w castingach regionalnych.

Katarzyna Krzeszowska zachwyca urodą i nienaganną sylwetką. W mediach społecznościowych dzieli się tym, czym aktualnie się zajmuje, pokazuje również fotografie rodziny, z córką i synem. 

Małgorzata Kareńska fot. MK, prywatne Katarzyny Krzeszowskiej


Dziękujemy za przesłanie błędu