Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
16/04/2020 - 12:50

Ponad 100 km tras dla cyklistów wokół Krynicy. Ich nazwy, jak wody mineralne

Mieczysław, Jan i Józef to nie tylko nazwy wód mineralnych, ale także nowych ścieżek rowerowych, powstających wokół Krynicy. Łącznie to około 100 kilometrów malowniczych ścieżek, różnorodnych pod względem trudności i długości.

-Będziemy mieli nową atrakcję, prawie 100 km tras rowerowych, które już niedługo zostaną udostępnione.-mówi burmistrz Piotr Ryba - W tej chwili trwają prace polegające na oznaczaniu tras.

Przygotowane ścieżki będą wykorzystywane także przez pieszych oraz uprawiających nordic walking. Natomiast w zimie posłużą pasjonatom biegówek oraz skiturów.

Nazwa siedmiu tematycznych tras pochodzi od krynickich źródeł wód mineralnych. Wszystkie będą miały początek na deptaku, gdzie stanie tablica informacyjna. Obecnie trwa malowanie i oznaczanie malowniczych tras. Ich otwarcie zaplanowane jest na maja, jeśli oczywiście zostaną zniesione ograniczenia wstępu do lasu. 

Łącznie to około 100 kilometrów ścieżek, różnorodnych pod względem trudności i długości. Można pobrać aplikację na urządzenie GPX lub kliknąć na link mapy.cz i jechać „za kropką”.


(MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu