Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
24/12/2019 - 10:30

Pomysły na sylwestra (3). Jak spędzić sylwestra z dziećmi w domu

Sylwester w domu wcale nie musi być nudny! Wystarczy, że dobrze go zaplanujemy i pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa. Jeśli Wasi znajomi również mają dzieci, warto rozważyć pomysł świętowania w domu. Ponieważ nie wszyscy mamy możliwość wybrać się na sylwestrowy bal, radzimy, jak kreatywnie spędzić ostatni wieczór w roku i pogodzić dziecięcego sylwestra z imprezą dla dorosłych.

Przed spędzeniem sylwestra z dziećmi w domu warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, takich jak różnokolorowe balony, papierowe czapeczki na gumce, urodzinowe trąbki, papierowe talerzyki, kolorowe słomki do napojów, maski dla uczestników imprezy oraz najważniejsze – zimne ognie.

Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy najmłodsi mogą wspólnie dekorować pokój, w którym będą świętować ostatni dzień w roku. Dobrze jest wcześniej przyrządzić przekąski i kolorowe kanapki dla dzieci, aby nie martwić się tym wieczorem.

Maluchy mogą układać pokrojone składniki we wzory lub zwierzątka. Ciekawą alternatywą jest także domowa pizza. Nie zapomnijmy o musującym owocowym napoju dla dzieci. Ważne, aby najmłodsi także poczuli się tego dnia wyjątkowo i razem z dorosłymi wznieśli noworoczny toast.

Zobacz także: Sylwester dla singli. Podpowiadamy jak się dobrze bawić

Warto przygotować playlistę z muzyką, przy której dzieciaki będą mogły bawić się i tańczyć. Pokój możemy oświetlić choinkowymi lampkami i stworzyć wieczorowy nastrój. Na dziecięcym sylwestrze nie może zabraknąć gier planszowych, a także bajek lub filmów świątecznych, na wypadek, gdyby najmłodszym skończyły się pomysły na zabawę. Dobrym pomysłem jest także gra w kalambury, w którą śmiało mogą zaangażować się także dorośli.

Zadbajmy o to, aby Nowy Rok był momentem szczególnym dla wszystkich – nauczmy dzieci jak składa się noworoczne życzenia, dlaczego jest to istotne oraz jak ważny jest elegancki strój i uroczysty wieczór. Czasem wystarczy podkreślić wyjątkowość tego wieczoru odpowiednim makijażem lub zabawnym przebraniem. Najmłodsi mogą używać dziecięcych zestawów do malowania twarzy lub wykonywania tatuaży. Zdjęcia z sylwestra zapewnią nam niepowtarzalną pamiątkę na wiele lat.

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020