Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
08/11/2013 - 10:47

„Pola nadziei” w Nowym Sączu. Żonkile przed szkołą

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” – ta myśl stała się mottem akcji „Pola Nadziei” zainicjowanej w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.
Na terenie szkolnego ogrodu zostały zasadzone żonkile. Powstały drugie (po hospicjum) „Pola Nadziei” w Nowym Sączu. W uroczystości wziął udział m.in. prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum Leszek Zegzda oraz dyrektor Sądeckiego Hospicjum Mieczysław Kaczwiński.

100 cebulek żonkili zasadzili przy szkole przedstawiciele Stowarzyszenia „Sądecki Elektryk” oraz uczniowie klasy 1L i 1H Technikum.

Na wiosnę, kiedy zakwitną żonkile, uczniowie planują kwestę. Będą zbierać datki na wsparcie Sądeckie Hospicjum. Każdy, kto przyłączy się do akcji otrzyma żonkila – symbol nadziei.

Pomysłodawczynią akcji jest Małgorzata Matląg, nauczycielka przedsiębiorczości.

- Założone w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Pola Nadziei będą się na pewno w kolejnych latach rozrastać, gdyż młodzież z pełnym entuzjazmem włączyła się w tegoroczną akcję pomimo, że od pomysłu do jego realizacji upłynęło zaledwie kilka dni. Dobrze, że młodzież jest wrażliwa na cierpienie drugiego człowieka i chętnie włącza się w pomoc innym – zaznaczyła nauczyciela.  

Warto dodać, że inicjatorem akcji było działające w ZSEM Stowarzyszenie „Sądecki Elektryk”.

 

(M)

Źródło i fot. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)