Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
25/09/2018 - 17:40

Po aferze z nagim biustem, Joanna Kulig zrobiła dym o seksizm

Niedawno rozpętała się afera o jej nagi biust, teraz media obiegła informacja, że wygrała w sądzie wojnę z tabloidem, który jak twierdzi, publikował na jej temat kłamliwe, seksistowskie i oczerniające ją teksty. Pochodząca z Muszynki Joanna Kulig, która po sukcesach na festiwalu w Cannes stała się gwiazdą, nie daje sobie w kaszę dmuchać.

Jej kariera nabrała zawrotnego tempa po tym, jak na festiwalu w Cannes film "Zimna wojna", w którym zagrała główną rolę, zdobył Złotą Palmę. Teraz Pochodząca z Muszynki Joanna Kulig pojedzie do Hollywood, bo film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego właśnie został polskim kandydatem do Oscara.

Czytaj też Jak z Muszynki zaszła do Cannes. Zawrotna kariera filmowa Joanny Kulig

Sukcesy przyniosły Kulig sławę, a wraz ze sławą zainteresowanie światowych mediów i tabloidów, które rozpisywały się o aktorce jeszcze zanim stanęła na czerwonym dywanie w Cannes. Kulig znana jest z tego, że chroni swoją prywatność i w wywiadach unika opowiadania o rodzinie. Nie szuka taniej sensacji i nie pozwala się fotografować paparazzi. To dlatego trzy lata temu poszła na wojnę z "Faktem"

- Sprawa dotyczyła kłamliwych, seksistowskich, oczerniających mnie tekstów połączonych ze zmanipulowanymi fotografiami, które miały olbrzymi wpływ na życie moje i mojej rodziny – napisała we wpisie na Instagramie.

Nie wiadomo jeszcze, które artykuły, które ukazały się na łamach tabloidu były przedmiotem sądowego sporu. Ostatecznie wojnę Kulig wygrała.

Dziś, po niemal 3 latach walki wygrałam przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie sprawę o naruszenie dóbr osobistych przez „dziennik” fakt. Sprawa dotyczyła kłamliwych, seksistowskich, oczerniających mnie tekstów połączonych ze zmanipulowanymi fotografiami, które miały olbrzymi wpływ na życie moje i mojej rodziny. Czy wyrok ten powstrzyma karmiące się ludzką krzywdą „hieny” przed atakiem na kolejną osobę? Wnioskując z wydarzeń ostatnich dni - raczej nie. Pozostaje walka w sądzie i lepsze zarządzanie budżetem domowym tak, aby nie płacić za śmieci. Może wtedy wpadną same… Dzięki @szymoon.firek @radoslawfabijanowski #fakt #fakenews #joannakulig

Post udostępniony przez Joanna Kulig - Official (@joannakulig_official)

Pod postem aktorki na Instagramie pojawiły się krzepiące wpisy jej wiernych fanów.

- Gratuluję wygranej, a przede wszystkim siły i determinacji Tak należy postępować gdy ktoś  ewidentnie próbuje nas zniszczyć lub oszukać - napisała jedna z internautek.

To kolejna wojna pochodzącej z Muszyny aktorki. Niedawno Kulig zrobiła aferę o swój nagi biust. Tuż przed premierą skandalizującego filmu Wojciecha Smarzowskiego, który przedstawia ciemną stronę polskiego duchowieństwa, w sieci pojawił się zwiastun produkcji.

Czytaj też Joanna Kulig zrobiła wielką aferę o swoje nagie piersi

W zajawce wideo można zobaczyć nagą aktorkę siedzącą na łóżku przed nagim księdzem. Na żądanie aktorki zwiastun zaczął znikać z sieci, bo jak twierdziła Kulig, cały internet żyje jej nagimi piersiami.

Joanna od czasów „Idy” z 2013 roku stała się bardzo ambitną aktorką. Dzięki nagrodom i wyróżnieniom produkcji zaistniała na rynku ogólnoświatowym. Tegoroczne sukcesy „Zimnej wojny” z jej udziałem tylko utwierdziły ją w przekonaniu, iż chce robić karierę rolami ambitnymi - tłumaczył  rozmówca jednego z tabloidów. Stąd tak się wściekła, że promocja „Kleru” będzie kojarzona z jej piersiami.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. MaKDziękujemy za przesłanie błędu