Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
07/01/2020 - 15:00

Pan Marian nie ma w domu łazienki i ciepłej wody. Wspólnie odmieńmy jego los

Czy potrafisz sobie wyobrazić, aby w dzisiejszych czasach, kiedy mamy XXI wiek, w domu, w którym mieszkasz nie było prysznica, wanny i ciepłej wody? Niestety nie wszyscy mają takie udogodnienia. Doskonale o tym wie 73-letni Marian Zając z Lipnicy Wielkiej. W jego domu jest tylko zimna woda, która w okresie niskich temperatur zamarza i musi ją czerpać z rzeki. Chcemy przerwać ten stan rzeczy i pozwolić panu Marianowi godnie przeżyć starość. Chcemy, aby w jego domu pierwszy raz z kranu popłynęła ciepła woda

Od kilku miesięcy redakcja Sądeczanina wspólnie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki prowadzi zbiórkę pieniędzy, z których zostanie wybudowana mała łazienka dla starszego, samotnego mieszkańca Lipnicy Wielkiej.

- Pomieszczenie, które zostanie zagospodarowane pod łazienkę ma już niezbędne podłączenia sanitarne. Udało się również zebrać część niezbędnego wyposażenia jak zlew, szafka, kabina prysznicowa i bojler – wyjaśniają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Zobacz też 73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie

- Niestety do wykonania pozostały jeszcze najbardziej kosztowne prace. Planowany jest podział pomieszczenia płytą działową tak, aby nie trzeba było remontować całego pomieszczenia, a jedynie niezbędną część. Trzeba wykonać wylewki oraz dalsze prace remontowe i wykończeniowe – dodają.

Zobacz też Udało się dużo, a możemy jeszcze więcej! Remont domu pana Mariana dobiega końca

Małymi krokami dążymy do osiągnięcia celu, który jest już w zasięgu ręki. Każdy z nas może pomóc. Im więcej nas będzie, tym większa szansa na stworzenie łazienki, która radykalnie odmieni życie schorowanego pana Mariana.

Do tej pory udało się uzbierać nieco ponad 15 tysięcy. Wszystkie te pieniądze zostały wykorzystane podczas remontu kuchni, która stała się jednocześnie sypialnią dla pana Mariana. Potrzebne jest jeszcze kilka tysięcy, abyśmy mogli wspólnie spełnić marzenie schorowanego 73-latka.

Jeśli chcecie pomóc, wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na konto na zrzutce, do której link znajdziecie poniżej. Zajmie to zaledwie kilka minut. Liczy się każda złotówka. Pamiętajcie! Dobro wraca! Warto również udostępnić ten artykuł na portalach społecznościowych, aby ta informacja trafiła do jak największej liczby osób.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe