Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
28/11/2018 - 06:05

Oszczędzanie na prezydencie. Handzel ma jeździć hulajnogą?

Jeszcze nie okrzepli w swojej nowej roli, a już rzucili się w wir pracy. Radni Koalicji Nowosądeckiej zabrali się za szukanie oszczędności w budżecie. Zaczęli od własnego prezydenta, któremu chcą obciąć pensję. Dla ratuszowych debiutantów mamy jeszcze kilka ciekawych pomysłów.

W miasto poszła wieść o gorliwych radnych Koalicji Nowosądeckiej, którzy nie przyszli do ratusza, żeby się "nachapać", ale wręcz przeciwnie, chcą zaciskać pasa w trosce o miejską kasę z budżetową dziurą na przyszły rok wielkości trzydziestu milionów. Zasypywanie dziury, dla przykładu, zaczęli od własnego prezydenta. Wymyślili, że Ludomirowi Handzlowi obniżą mu pensję, do trzech tysięcy ośmiuset złotych brutto.

Czytaj też  Ile zarobi Witold Kozłowski na nowej posadzie marszałka Małopolski? 

Radny Krzysztof Ziaja, który obwieścił, że jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie podkreślał, że przyniosłoby to wymierne oszczędności.

– Jest to ciekawa inicjatywa. Ja, oczywiście nie mam tutaj nic do powiedzenia, bo to  radni będą decydowali o tym, jak będą wyglądały diety i wynagrodzenie prezydenta - skomentował pomysł Handzel.

Niektórzy tę informację łyknęli jak pelikany. Ale jak policzyć dodatek specjalny, funkcyjny i wysługę lat. to i tak  zbierze się okrągła sumka na prezydenckie uposażenie i oszczędności są niewielkie. Czy pełni zapału do naprawy miejskiego budżetu radni mają w zanadrzu jeszcze jakieś inne pomysły? Na razie nie wiadomo. Dlatego na wszelki wypadek przygotowaliśmy kilka propozycji. Może się przydadzą. tym bardziej, że proponujemy alternatywne rozwiązania. Mieszkańców miasta, których żywo interesuje, na co wydawane są pieniądze podatnika, zachęcamy do udziału w naszej sondzie. W ten sposób pomóżmy radnym Koalicji wybrać najlepsze, najbardziej optymalne rozwiązania.

To zaledwie kilka propozycji. Ale przecież dała nam przykład Koalicja Nowosądecka jak oszczędzać mamy! Wspólnymi siłami możemy przygotować całą, gigantyczną listę pomysłów. Pomożecie? Stwórzmy ją na fanpage'u "Sądeczanina". O tych najciekawszych, brawurowych, najoszczędniejszych napiszemy i przekażemy radnym Koalicji.

jagienka.michalik@sadeczanin.info JmDziękujemy za przesłanie błędu