Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 18:15

OSP Korzenna Centrum ma kamerę termowizyjną o niezwykłej czułości

Jednostka OSP Korzenna Centrum dostała nowy sprzęt ratowniczy, bardzo pomocny przy wypadkach drogowych. Strażacy mają nadzieję, że okazji do sięgania po nowy ekwipunek będzie jak najmniej.

- Bardzo miło nam poinformować, że nasza jednostka zyskała nowy sprzęt ratowniczy, dzieki któremu - z wsparciem naszych sponsorów - będziemy mogli jeszcze lepiej nieść pomoc w razie zagrożenia. Jest to sprzęt hydrauliczny oraz kamera termowizyjna. Obyśmy używali tego sprzętu tylko na ćwiczeniach - piszą strażacy na swym profilu FB.

Wyposażenie OSP Korzenna Centrum jest teraz znacznie bogatsze. Pojawiły się nowy silnik, pompa, nożyce i rozpieraki, które pełnią nieocenioną rolę podczas wypadków samochodowych, w których liczy się każda sekunda. Teraz strażacy będą mogli udzielać pomocy poszkodowanym w pełnym tego słowa znaczeniu i bez trudu rozciąć karoserię samochodu albo otworzyć zakleszczone drzwi. Wszystko to są działania, które mogą decydować o czyimś życiu.

Czytaj też: Co z jednostką wojskową w Wojnarowej? Pytamy rzecznika sztabu i wójta gminy 

Kamera termowizyjna reaguje na ciepło, ogień i tlące się miejsca. Jej czułość jest bardzo wysoka – przykładowo potrafi wykryć ślad dłoni przyłożonej do blatu stołu na zaledwie pięć sekund jeszcze kilka minut później.

Pieniądze na zakup sprzętu jednostka pozyskała z kilku źródeł, między innymi ze sprzedaży tradycyjnych, strażackich kalendarzy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Korzennej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Facebook.com / OSP Korzenna Centrum)







Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021