Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
10/06/2021 - 12:40

Ola Nowak z Nowego Sącza na szczycie rankingu razem z Robertem Lewandowskim!

Sądecka milionerka Instagrama Ola Nowak kolejny raz znalazła się w czołówce rankingu najbardziej wpływowych ludzi w sieci, obok takich gwiazd jak Robert Lewandowski i jego żona oraz słynny youtuber Friz. W zestawieniu pokonała piękną aktorkę Julię Wieniawę.

Jeszcze kilka lat temu nikt o niej słyszał, teraz robi zawrotną karierę. Jest jedną z najsłynniejszych polskich influencerek. Jej profil na Instagramie śledzi ponad milion osób, Na YouTube, dwa miliony. Te wskaźniki ciągle idą w górę. Często piszą o niej największe tabloidy. Kariera naszej Oli Nowak z Nowego Sącza szybko się rozwija.

Jakiś czas temu znalazła się w zestawieniu magazynu „Forbes” najbardziej wpływowych osób w polskim internecie, gdzie zyskała większą sławę od słynnej modelki Joanny Krupy. Teraz znowu powtórzyła swój sukces.  W rankingu See Bloggers oraz Influtool TOP 100 znalazła się w ścisłej czołówce, obok takich największych gwiazd jak Robert Lewandowski i  jego żona Anna czy słynny Youtuber Friz. Nowak zyskała w zestawieniu ósmą lokatę. Wyprzedziła jedną z najpopularniejszych aktorek Julię Wieniawę.   

- Działalność w Internecie nie polega na przypadkowym wrzucaniu zdjęć na Instagram czy jednorazowym napisaniu posta blogowego. Potrzeba dużo samodyscypliny, mobilizacji, dobrego planowania, ale przede wszystkim wiedzy, kreatywności i konsekwencji – piszą twórcy rankingu.

Ola Nowak do swojej oszałamiającej kariery poszła właśnie taką drogą. - Większość osób myśli, że ktoś z małego miasta nie może się wybić. Dzięki internetowi możemy mieszkać w miejscowości, gdzie jest pięć osób i być największą gwiazdą w Polsce i na świecie – mówiła w jednym z wywiadów.

Jej recepta na sukces? - Wystarczy telefon, którym robisz zdjęcia i pomysł by zacząć tworzyć swoją przestrzeń w sieci. Bo internet to coś wspaniałego. Jeżeli robi się to z głową, to naprawdę może nas to doprowadzić do wspaniałych rzeczy – wyjaśniała Ola.

Zaczynała od bloga modowego, potem razem z inną blogerką, Nadią Długosz, prowadziła kanał na YouTube pod nazwą "Beksy", który doczekał się blisko dwóch milionów subskrypcji. Prawdziwym hitem wśród internautów stały się krótkie filmy satyryczno-fabularne.

Ola Nowak

Ola ma też ma też własny kanał na YouTube. Zamieszcza tam autorskie filmy, nagrywane podczas podróży, doradza też kobietom w doborze stylizacji. Pokazuje, jak wygląda jej mieszkanie oraz codzienne tricki urodowe.  

To po prostu biznes połączony z ciężką pracą, na którym można zarobić dobre pieniądze.  Jeżeli zyskuje się rozpoznawalność, zaczynają się zgłaszać firmy. Oferują swoje produkty w zamian za ich opisanie, wykorzystanie w publikowanym materiale. Gdy zasięg influencera wzrasta, oferty od różnych marek stają się coraz poważniejsze. Niektóre opiewają na kwotę kilkuset złotych, a niektóre na kilka tysięcy.

Według money.pl influencerzy o największych zasięgach za opublikowanie na swoim koncie zdjęcia inkasują od 20 do 50 tysięcy złotych  Na jeszcze wyższą zapłatę mogą liczyć po nakręceniu filmu czy kampanii reklamowej dla konkretnej firmy. Najbardziej znani twórcy, obserwowani przez 2-3 mln subskrybentów, zarabiają na tym 30-60 tys. złotych.

Źródło najwyższych, a przy tym najbardziej pewnych dochodów stanowią dla influencerów kontrakty z markami podpisywane na dłuższy okres, np. rok. Firmy są skłonne zapłacić grupie znanych influencerów nawet 1,2-1,5 mln złotych za obsługę swoich kanałów w mediach społecznościowych przez określony w umowie czas.([email protected]) fot. screen TVPDziękujemy za przesłanie błędu