Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
03/07/2014 - 15:00

Odkrywamy Beskid Wyspowy – spotkanie na górze Paproć

Góra Paproć wznosząca się na wysokość 645 m n.p.m. była celem pieszej wyprawy turystów, którzy w okresie letnim zdobywają „beskidzkie wyspy” w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Turyści na czele z inicjatorem akcji Czesławem Szynalikiem oraz Sekretarzem Gminy Limanowa Markiem Ziają rozpoczęli wędrówkę od Sowlin i szlakiem zielonym udali się na szczyt Paproci.
Na miejscu przywitani zostali przez Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana. Na wszystkich czekał bigos przygotowany przez KGW Makowica, oprócz tego regionalne wypieki i chleb wiejski ze smalcem. Na scenie godzinny występ dał Zespół „Mol Band” ze Starej Wsi, w trakcie rozstrzygały się konkursy na Najmłodszego i Najstarszego uczestnika wędrówki, uczestnika z najdalszego zakątka świata i Polski, najmilszego i najmilszej uczestniczki oraz konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym.

O godz. 15.00 turyści oraz okoliczni mieszkańcy wzięli udział we mszy św. którą sprawowali ks. Józef Rzepka i ks. Łukasz Żurek z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Następnie oficjalnie wszystkich przybyłych na szczyt Paproci przywitał Wójt Gminy Władysław Pazdan wraz z sołtysem wsi Koszary zarazem Radną Gminy – Zuzanną Kolawą.

Kolejno na scenie prezentowały się grupy dziecięce i młodzieżowe. Wystąpiły „Słoneczka” z Publicznego Przedszkola z Tymbarku, zespoły "Pikolo", "Super Five" i grupa gimnastyczna z ZSS n4 w Limanowej, dla najmłodszych był także pokaz magii, malowanie twarzy, bezpłatne urządzenia rekreacyjne – euro bungee, trampolina, zamek dmuchany, żyroskop, ścianka wspinaczkowa oraz przejażdżki konne, wata cukrowa i lody Koral.

Z pokazem tanecznym zaprezentowały się także dziewczęta z Zespołu „Diverse” z ZS nr 2 w Starej Wsi, a po nich z tej samej szkoły wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Forever Young”. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród podczas loterii - do szczęśliwców trafiły gminne gadżety, piłki, torby sportowe, słuchawki oraz tablety.

Kolejny występ na scenie to Zespół „Gratix” z Siekierczyny, tutaj już bardziej taneczne brzmienia i pierwsze odważne pary zaczęły taniec obok sceny. Zabawa nabrała jeszcze większego rozpędu przy występie Zespołu „Linoleum”. Chętnym do zabawy nie przeszkadzał nawet deszcz, który zaczął padać w trakcie występu. Deszczowa aura nie przeszkodziła również w występie muzykom z Zespołu „Soul System”, pomimo ciągle
padającego deszczu zabawa trwała do późnego wieczora.

Jednoczesnie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadziła kampanię informacyjno- promocyjną „Poznaj swoją Naturę". Zielony namiot „Natura 2000” cieszył się dużym zainteresowaniem, najmłodsi mogli nagrać autorski teledysk z rysiem w roli głównej, obejrzeć można było także zdjęcia laureatów konkursu „Człowiek i Natura”.
(jg) Źródło i fot. http://ug.limanowa.pl/
***
Wyniki konkursów:
Najmłodszy uczestnik: Lena Twaróg /2,5 roku/ Limanowa
Najstarszy uczestnik: Józef Żurek /74 lata/ Rabka
Uczestnik z najdalszego zakątka świata: Maxim Oleksiński /Redington Beach, Floryda, USA/
Uczestnik z najdalszego zakątka Polski: Marysia Augustyn /5 lat/ z Rybnika
Najmilsza uczestniczka: Kinga Sułkowska
Najmilszy uczestnik: Jarosław Pytel
KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM:
I miejsce - Gabriela Koza /Dobra/, II miejsce - Zofia Pietruszka /Rabka/, III miejsce -
Agnieszka Wiewiórska /Podłopień/
Do zmagań konkursowych przystąpili także grzybiarze. "Grzybobranie"- konkurs na
najdorodniejszego prawdziwka wygrała Zofia Pietruszka z Rabki.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu