Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
17/08/2015 - 12:02

Odkryj Beskid Wyspowy. Spotkanie na górze Łopień

W niedzielę 16 sierpnia tysiąc turystów spotkało się na górze Łopień w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Wielu turystów na szczyt Łopienia przywędrowało szlakiem zielonym z Dobrej a po złazie zeszło do Tymbarku szlakiem czarnym pod opieką przewodnika Mirosława Sipaka. Imprezę wspólnie zorganizowały gminy Tymbark i Dobra, a współfinansowało Starostwo Powiatowe w Limanowej.
Przybyłych na polanę turystów witali gospodarze gmin: Tymbark - Paweł Ptaszek i Dobra - Benedykt Węgrzyn. W spotkaniu uczestniczyli również: poseł Wiesław Janczyk, starosta limanowski Jan Puchała, Czesław Kawalec, radny RP Limanowskiego, radni gminy Tymbark i gminy Dobra. Nie zabrakło również pomysłodawcy akcji Odkryj Beskid Wyspowy Czesława Szynalika.

Kilka minut po godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył ks. dr Tadeusz Piwowarski – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. We Mszy św. uczestniczyli również ojciec salwatorianin Jakub Trzupek z Campeche w Meksyku oraz kleryk Żeni Żukowski ze Stowarzyszenia „Błękitawa na Białorusi". Po zakończeniu mszy zrobiono pamiątkowe zdjęcie, druhowie z jednostek OSP w Dobrej i Tymbarku częstowali turystów kiełbaskami i soczkami firmy Tymbark a Stowarzyszenie "Błękitni" z Gruszowca przeprowadziło konkurs rzutu pantoflem teściowej.

Prowadzący turystyczne spotkanie Stanisław Przybylski urządził kilka konkursów w których laureatami zostali:

NAJMŁODSZY UCZESTNIK ZŁAZU : Fabian Murzyn / 6 m-cy / z Pogorzan;
NAJSTARSZY UCZESTNIK ZŁAZU : Roman Duda /85 lat/ z Podłopienia;
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
POLSKI: Katarzyna Jaworska, Gdańsk;
ŚWIATA: ojciec Jakub Trzupek, Campeche na Półwyspie Jukatan w Meksyku / 14 tyś. km./ W spotkaniu uczestniczyli także turyści z Anglii, Austrii i Białorusi;
KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM I GMINACH - GOSPODARZACH SPOTKANIA:
I m. Bartosz Puto Kasina Wielka,
II m.- Mirosław Pasoń Żeleżnikowa Wielka,
III m. Teresa Palacz Limanowa.
NAJMILSZA: Małgorzata Giza Tymbark,
NAJMILSZY: Krzysztof Michałek Dobra.

Konkurs rzutu pantoflem teściowej:

I m. Anna Surdziel Podłopień,

II m. Tadeusz Gronkiewicz Rabka,

III m. Mateusz Michalski Chorągwica.

Za pomoc w organizacji spotkania składamy serdeczne podziękowania panu Ryszardowi Saryszowi - sołtysowi wsi Chyszówki; druhom strażakom z jednostek OSP w Tymbarku i Dobrej; GOK Dobra, panu Czesławowi Czernek z Zamieścia, Marii Przybylskiej z Tymbarku, Stowarzyszeniu „ Błękitni „ z Gruszowca oraz tymbarskim Strzelcom i Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym OSP Tymbark i Dobra.

Robert NowakDziękujemy za przesłanie błędu