Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
29/11/2022 - 10:25

Nowy Sącz: to was może zaskoczyć! Przed nami dzień, gdy najwięcej osób obchodzi urodziny

Codziennie ktoś w Nowym Sączu ma urodziny. Dla przykładu, 29 listopada obchodzi je 177 osób. Kiedy świętuje jednak najwięcej, a kiedy najmniej mieszkańców? Sprawdźcie jak wyglądają szczegółowe dane.

Demografia w Nowym Sączu i na całym świecie

Każdego dnia na świat przychodzi mnóstwo dzieci. Niedawno liczba mieszkańców Ziemi przekroczyła 8 miliardów. Według szacunków Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ populacja wzrośnie do 8,5 mld w 2030 roku i do 9,7 mld w 2050. Maksimum osiągnie z kolei w latach 80. XXI wieku, kiedy ludzi będzie już 10,4 mld. Obecnie aż ciężko to sobie wyobrazić.

W wielu miejscach świata trend demograficzny jest dodatni. W Polsce najczęściej mamy jednak do czynienia z ujemnym wskaźnikiem. Jak już pisaliśmy, w raporcie o stanie Nowego Sącza możemy przeczytać, że na koniec 2021 roku miasto miało poniżej 80 tysięcy mieszkańców.

Urodziny w Nowym Sączu

Jakiego dnia w Nowym Sączu najwięcej osób obchodzi jednak urodziny? Możemy się tego dowiedzieć dzięki danym z sądeckiego Urzędu Miasta. Jak się okazuje liderem jest 1 stycznia. 458 sądeczan witając nowy rok, świętuje wówczas własne urodziny.

Najmniej osób, co nie może być zaskoczeniem, ma je z kolei 29 lutego. Ten dzień zdarza się tylko raz na 4 lata, więc mieszkańców, którzy przychodzą wówczas na świat nie może być wielu.

Ze statystycznego punktu widzenia dodajmy, że najczęściej powtarzaną liczbą urodzin w ciągu roku jest 203. Tyle osób świętuje w 15 różnych dniach. Średnio z kolei urodziny obchodzi codziennie 213 sądeczan. Wkrótce na naszym portalu zaprezentujemy pełną listę. ([email protected], fot.: Pexels/ zdjęcie ilsutracyjne)

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyć najpopularniejsze imiona w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu