Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
08/12/2020 - 21:10

Nowy rozkład jazdy pociągów. Na tory powraca zimowy skład Muszyna-Poprad

13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy 2020/21, który nie przynosi radykalnych zmian, zarówno pod względem obsługiwanych tras, jak i liczby uruchamianych pociągów. Na tory powraca też międzynarodowy skład relacji Muszyna-Poprad.

Nowy rozkład jazdy Kolei Małopolskich, który wchodzi w życie od 13 grudnia 2020 r. pozostanie bez radykalnych zmian, zarówno pod względem obsługiwanych tras, jak również liczby uruchamianych pociągów.

Przewozy będą realizowane na tych samych liniach komunikacyjnych, co w mijającym roku. Na tory wyjadą również składy relacji Kraków-Nowy Sącz-Krynica-Zdrój oraz Muszyna-Poprad-Tatry. 

Nowoczesny pociąg relacja Muszyna-Poprad to możliwość weekendowego wypadu na Słowację. Skład turystyczny wjedzie na tory 26 grudnia 2020 i będzie kursował w każdy weekend do końca lutego 2021 roku. Podobny pociąg jeżdził w wakacje.

Za bilety można płacić zarówno złotówkami, jak i w euro. Trasa wiedzie przez Plavec, Starą Lubovnę, Podolinec, Spiską Belę oraz Keżmarok aż do Popradu.

W 2021 roku prace modernizacyjne na odcinku Kraków Główny-Podłęże wejdą w kulminacyjną fazę, co spowoduje utrudnienia na tym odcinku. W związku z tym część pociągów SKA3 będzie kierowana okrężnie przez stacje: Kraków-Batowice, Kraków-Lubocza i Kraków-Nowa Huta.

Drogą okrężną pojadą pociągi przyspieszone w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym (rano LACH i DUNAJEC, po południu DUNAJEC i NIKIFOR, w obu kierunkach DOLINA POPRADU).

W ramach pilotażu, pierwsze dwa pociągi przyspieszone pojadą na odcinku Tarnów- Podłęże z prędkością maksymalną 160 km/h. Będzie to m.in.: DOLINA POPRADU relacji Krynica-Zdrój (odj. 14:04)-Tarnów (przyj. 17:12 / odj. 17:13)- Kraków Główny (przyj. 18:24).

(MK) fot. arch. aut. Żródło Koleje MałopolskieDziękujemy za przesłanie błędu