Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
14/06/2018 - 14:35

Norbert, 12-letni chłopak, ponownie staje do walki z nowotworem

To miała być ostatnia, rutynowa kontrola w krakowskim szpitalu w Prokocimiu po zakończeniu leczenia z ciężkiej choroby nowotworowej, neuroblastomy. Prawie sześć lat od podania ostatniej dawki chemioterapii nikt z rodziny nie przypuszczał, że ten złośliwiec znów da o sobie znać. Wynik tomografii komputerowej po raz kolejny wywrócił życie Norberta i jego bliskich do góry nogami.

Pochodzą z Mochnaczki Niżnej, urokliwej okolicy Krynicy Zdroju, gdzie, na co dzień Norbert wraz ze swoimi braćmi oddawał się wirowi dziecięcych zabaw i obowiązków. Jest w piątej klasie szkoły podstawowej, po lekcjach poświęca się w 100 procentach sportowym aktywnościom, szczególnie jego ukochanej dyscyplinie – hokejowi na lodzie w pobliskim Klubie Młodzieżowym KTH Krynica.

Całe życie Norberta, niestety nagle się zmieniło. Neuroblastoma zaatakowała ponownie objawiając się guzem w klatce piersiowej wielkości 7x9x7 cm. Intensywne leczenie, stała opieka nad dzieckiem zakłóciła rytm życia rodziny. Szpital na nowo stał się ich domem, a dziadkowie na nowo przejęli obowiązki rodzicielskie nad braćmi Norberta.

W chwili obecnej dwunastolatek jest w trakcie przeszczepu szpiku. Przed nim jeszcze radioterapia i leczenie przeciwciałami  Anty-GD-2. I właśnie ten ostatni krok spędza rodzinie sen z powiek. Wg opracowanego indywidualnie kosztorysu potrzebna jest olbrzymia kwota: blisko 1,7 mln zł.

Norbert Gumola

Immunoterapia w Polsce nie jest refundowana, w dodatku nie jest łatwym procesem leczenia, ale by pokonać chorobę, Norbert musi ją przyjąć. - Stawiając na szali życie naszego dziecka i ogromną sumę pieniędzy, zrobimy wszystko, aby do października przelać ją na konto krakowskiego szpitala. Dlatego prosimy, wręcz błagamy o pomoc każdego, kto chociaż najmniejszą kwotą może pomóc w realizacji prawdopodobnie najtrudniejszego przedsięwzięcia w naszym życiu ­- mówił pani Ewa, mama chorego Norberta.

Gmina Krynica Zdrój objęła patronat nad zbiórką pieniędzy. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Norbertowi - zapowiedział burmistrz Dariusz Reśko. Na tę chwilę wiemy, że na wszystkich imprezach gminnych, począwszy od "Powitania lata", trzydniowej imprezy organizowanej w dniach 29 czerwca - 1 lipca na deptaku krynickim, będą zbierane pieniądze na leczenie Norberta.

Pomóc może każdy i to już teraz. Chłopiec jest pod opieką fundacji Kawałek Nieba. Wszystkie informacje łącznie z numerem konta znajdują się na stronie: Kawałek Nieba-Pomoc dla Norberta Gumoli

(KaS) Fot. Archiwum rodzinneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020