Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
14/05/2023 - 15:05

Niedźwiedź grasuje po turystycznych szlakach w naszym Beskidzie. Czy trzeba się bać?

Wieści o niedźwiedziach grasujących na turystycznych szlakach rozchodzą się lotem błyskawicy. Ostatnio misiek wybrał się na wędrówkę po Beskidzie Wyspowym. Wypatrzyli go myśliwi, kiedy wpadł w oko fotopułapki.

czytaj też Smród, brud, muł i wodorosty. Czy wreszcie uda się oczyścić Jezioro Rożnowskie? [WIDEO]

To już szturm niedźwiedzi na nasz region?  

Jakiś czas temu głośno było o niedźwiedziu, spacerującym w pobliżu domów w Kościelisku.  Teraz miśki upodobały sobie Limanowszczyznę? Niedawno lotem błyskawicy rozniosła się wieść o  drapieżniku, który zrobił sobie wypad w Beskid Wyspowy. Był widziany w Bałażówce. Alarm podniósł wtedy sołtys wsi.

Tym razem niedźwiedzia wypatrzyli myśliwy – donosi serwis Limanowa.In. Misiek wpadł w oko zainstalowanej w lesie fotopułapki.  Był widziany między innymi na Ćwilinie i w rejonie góry Lubogoszcz.  Te doniesienia myśliwych mają także potwierdzać tropy zwierzaka, znalezione na górskich ścieżkach.

czytaj też Piękna Angelika z Nowego Sącza gra w serialowym hicie na Netflixie [ZDJĘCIA]

O tej porze roku niedźwiedzie przemierzają długie trasy w poszukiwaniu drugiej połówki. Czyżby misiek szukał sobie panny w naszych Beskidach?

czytaj też Zimna Zośka z przymrozkiem? A rośliny w ogrodach już kwitną. Co robić!  

Co robić, kiedy staniemy oko w oko z niedźwiedziem

Co zrobić w razie nieoczekiwanego spotkania z budzącym strach potężnym zwierzakiem?- Przede wszystkim trzeba zachować spokój – radzą  leśnicy.  Co ważne, nie należy    wykonywać gwałtownych ruchów. Potem należy się wycofać na bezpieczną odległość. ([email protected]) fot. pixaby.Gorczański Park Narodowy,  FacebookDziękujemy za przesłanie błędu