Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
23/11/2022 - 21:45

Niedźwiedź grasuje na turystycznym szlaku w Beskidzie Sądeckim? [ZDJĘCIA]

Czy niedźwiedzie upodobały sobie ostatnio nasz region? Jakiś czas temu lotem błyskawicy rozniosła się wieść o niedźwiedziu, który pojawił się na Hali Gąsienicowej, gdzie „wizytował” schronisko Murowaniec, potem drapieżniki zrobiły sobie spacer w pobliżu domów w Kościelisku. Ostatnio jakiś misiek straszył na Limanowszczyźnie, teraz grasował w Beskidzie Sądeckim

Jakiś czas temu lotem błyskawicy rozniosła się wieść o niedźwiedziu, który pojawił się na Hali Gąsienicowej, gdzie „wizytował” schronisko Murowaniec, potem drapieżniki zrobiły sobie spacer w pobliżu domów w Kościelisku.

czytaj też Piękna Marcelina ze wsi koło Limanowej robi furorę na całym świecie [ZDJĘCIA]    

Niedźwiedzie polubiły Beskid Sądecki

Niedawno  głośno  było o niedźwiedziu, który zrobił sobie wypad w Beskid Wyspowy. Teraz leśnicy z Piwnicznej donoszą o miśkach grasujących w Beskidzie Sądeckim i przymierzających się do zimowego snu i zawiązują sadło.  

Nastała pora intensywnego żerowania niedźwiedzi, które wędrują do miejsc, gdzie obficie obrodziły nasiona i owoce drzew i krzewów leśnych, zaglądają do starych, opuszczonych sadów, podążają za każdą nutką zapachu padliny – informuje  piwniczańskie nadleśnictwo. Niedźwiedzia pod koniec października upolowała kamera  w okolicach Pustej Wielkiej.

Najnowsze doniesienia dotyczą  drapieżnika, który spacerował czerwonym szlakiem w okolicach Obidzy w Paśmie Radziejowej. Jego tropy sfotografował turysta?

czytaj też Horror pod Limanową. Głodne wilki atakują w pobliżu domów 

czytaj też Ponad sto tysięcy zakażeń w jeden tydzień! I nie chodzi o koronawirusa

Co robić, kiedy staniemy oko w oko z niedźwiedziem

Co zrobić w razie nieoczekiwanego spotkania z budzącym strach potężnym zwierzakiem?- Przede wszystkim trzeba zachować spokój – radzą  leśnicy.  Co ważne, nie należy    wykonywać gwałtownych ruchów. Potem należy się wycofać na bezpieczną odległość. ([email protected]) fot. pixaby.Gorczański Park Narodowy,  FacebookDziękujemy za przesłanie błędu