Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
08/07/2020 - 17:25

Nie zgubiliście przypadkiem żółwia? Ten prawie wpadł pod auto w Nowym Sączu

Mamy nietypowe pytanie, ale pytamy zupełnie serio: czy ktoś z Was nie zgubił przypadkiem żółwia w Nowym Sączu? Tymczasowy opiekun szuka właściciela.

Nie zgubiliście przypadkiem żółwia? Ten osobnik prawie wpadł pod auto w Nowym Sączu

Pytanie to zadajemy w imieniu naszego Czytelnika Łukasza Popardowskiego. - Prawie wpadł pod koła samochodu pewnej pani. Na szczęście osoba była na tyle świadoma, że zabrała go ze sobą i uratowała mu życie. Ktoś ją skierował do mnie wiedząc, że posiadam różne gatunki żółwi uratowane. Żółw jest bardzo pogodny. Widać, że jest przyzwyczajony do człowieka. Może go ktoś szuka. W lecie często trzymane są w ogrodzie – napisał do nas pan Łukasz i prosząc nas jednocześnie o podanie numeru telefonu, pod którym może się z nim kontaktować właściciel zguby: 514 763 290.

Zobacz też: Zaginął pies o imieniu Roni. Dzieci bardzo za nim tęsknią

Nie zgubiliście przypadkiem żółwia? Ten osobnik prawie wpadł pod auto w Nowym Sączu

Kto ma do czynienia z żółwiami – tak jak autorka tej publikacji, która też ma takiego domownika już od 12 lat - wie doskonale, że żółwie wypuszczone swobodnie potrafią być całkiem – hmm – chyże. Naszemu przed wypuszczeniem na trawę naklejamy odblaskową, pstrą naklejkę, by łatwiej go było dojrzeć jak się oddali. Bo jak się zaszyje w trawie, to może być problem.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu