Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
12/07/2015 - 09:12

Nie siedź w domu i odkryj Beskid Wyspowy

Akcja „Odkryj Beskid Wyspowy” organizowana jest cyklicznie, a jej pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Koordynatorem i pomysłodawca akcji jest Czesław Szynalik., który w 2014 r. otrzymał wyróżnienie w ramach plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii Małopolska Osobowość Turystyki. W tym roku akcja jest równie atrakcyjna jak w latach poprzednich.

W tym roku projekt ten otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna” w wysokości 80 000 zł. Projekt polega na popularyzacji aktywnej, rodzinnej turystyki pieszej w Beskidzie Wyspowym. Dodatkowo podejmowanych jest szereg działań zachęcających do poznawania nie tylko walorów przyrodniczo – krajobrazowych Beskidu Wyspowego, ale także jego kultury, historii i bogactwa oferowanych atrakcji turystycznych.

- W realizację przedsięwzięcia włączają się również samorządy lokalne z obszaru Beskidu Wyspowego, członkowie Forum Gmin Beskidu Wyspowego które tworzy 18 samorządów, w zdecydowanej większości z terenu powiatu limanowskiego - informują organizatorzy z Fundacji Rozwoju Regionu Rabki. Imprezy trwają od 1 maja do 20 września 2015.

Główne założenia projektu to: Organizacja 16 wspólnych wyjść turystycznych na następujące szczyty: Ćwilin, Ciecień, Jasień, Modyń, Śnieżnica, Luboń Wielki, Potaczkowa, Kostrza, Kamionna, Szczebel, Łoień, Miejska Góra, Mogielica, Lubogoszcz, Łyżka, Jaworz.

Organizacja jednodniowego wyjścia na 6 szczytów „Tour Mszana Dolna” – Lubogoszcz, Adamczykowa, Potaczkowa, Luboń Wielki, Mała Góra, Szczebel.

Organizacja przez gminy leżące na terenie Beskidu Wyspowego w dniach od 4 do 26 lipca „Tygodnia Kultury Beskidu Wyspowego”, którego celem jest prezentacja zespołów regionalnych i muzycznych z regionu Beskidu Wyspowego, promocja dorobku kulturalnego i tradycji regionu Beskidu Wyspowego. W czasie trwania „Tygodnia Kultury Beskidu Wyspowego” organizowane są koncerty, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, seminaria oraz liczne imprezy towarzyszące takie jak np. Festiwal Beskidzka Podkóweczka, Lato w Beskidzie Wyspowym.

Ponadto po raz kolejny organizowana jest akcja „Weekend za pół ceny”, w ramach której m.in. właściciele pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych oraz schronisk udzielają zniżki na noclegi oraz oferowane produkty.

Partnerzy akacji: gminy i miasta na terenie Beskidu Wyspowego. Gminy: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Lubień, Łącko, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Raciechowice, Słopnice, Tymbark, Wiśniowa, Żegocina. Miasta: Limanowa, Mszana Dolna, Rabka-Zdrój.

(Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu