Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 stycznia. Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła
14/05/2020 - 11:40

Nie możesz zdjąć obrączki? Nie dzwoń po straż. Przetnie ją złotnik [WIDEO]

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy palec, na którym noszona jest obrączka, spuchnie na tyle, że ściągnięcie jej staje się niemożliwe. Na łamach portalu „Sądeczanin” regularnie opisujemy historie mieszkańców naszego regionu, którzy wówczas korzystają z pomocy strażaków. Wykonaliśmy kilka telefonów. Dzięki temu znamy inny, skuteczny sposób!

Kilka dni temu pisaliśmy o kobiecie, której obrączka utknęła na palcu serdecznym, powodując przenikliwy ból. Wszystko zaczęło się od niewielkiej drzazgi… Z każdą godziną ból się nasilał, a dłoń zaczęła puchnąć i sinieć. Kobieta nie była w stanie samodzielnie zdjąć obrączki, dlatego udała się na pogotowie. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu nie poradził sobie z rozcięciem biżuterii. Z tego względu medycy skierowali kobietę do straży pożarnej.

Strażacy naoliwili palec. Niestety nie udało im się przeciąć obrączki za pomocą cążek. Postanowili użyć szlifierki kątowej. Decyzja wymagała precyzyjnego zabezpieczenia dłoni i palca. Historia kobiety z powiatu nowosądeckiego kończy się szczęśliwie, jednak nie każdy wie, gdzie tak naprawdę powinien udać się w takiej sytuacji.

Czytaj też: Wbiła sobie drzazgę w palec i nie mogła zdjąć obrączki. Pomogli jej strażacy

Wykonaliśmy kilka telefonów. Dzięki temu poznaliśmy inny, skuteczny sposób. Z pomocą przychodzą specjaliści z zakładów jubilerskich. - W naszym zakładzie można szybko i bezboleśnie usunąć obrączkę lub pierścionek, które utknęły na palcu – informuje właściciel Firmy Jubilerskiej Cupicha. – Nasi fachowcy używają do tego specjalnego narzędzia – podważają biżuterię i przecinają ją w taki sposób, aby szkody były jak najmniejsze, a obrączkę można było łatwo naprawić. Oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem zasad odpowiedniej dezynfekcji. Usługa zdjęcia biżuterii jest całkowicie bezpłatna – dodaje.

Zobacz także: Tam to się złoto dopiero świeci! Jubiler Cupicha zdradza tajniki powstawania biżuterii [WIDEO]

Na zwiększenie obwodu palców wpływają takie czynniki jak wysoka temperatura otoczenia, ukąszenia owadów, uderzenia, wzrost wagi ciała, a nawet ciąża. Ważne, aby w takiej sytuacji nie panikować i nie tracić głowy. Skorzystajmy z możliwości przecięcia biżuterii u specjalisty. W zdecydowanej większości przypadków złotnik będzie w stanie przywrócić naszą obrączkę do stanu pierwotnego, w odpowiednio większym rozmiarze.

k.kos@sadeczanin.info, fot. CupichaDziękujemy za przesłanie błędu