Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
28/12/2019 - 18:25

Naukowy koniec świata w 2020 roku według Hawkinga i inne przepowiednie

Śmiać się czy płakać? Na 2020 rok znów przepowiadają nam koniec świata. Nawet jeśli koniec świata AD 2020 nie nastąpi, rok będzie ponoć ważny w historii zachodniej cywilizacji. Zdaniem niektórych, wręcz przełomowy. Różne osoby obdarzone darem jasnowidzenia przewidziały to, czego możemy spodziewać się już za kilka miesięcy. Które przepowiednie okażą się prawdziwe? Czy jest się czego bać?

Żyjąca w XX w. amerykańska parapsycholog Jeane Dixon twierdziła, że w 2020 roku będzie miał miejsce koniec świata, a przynajmniej nastąpi ,,początek końca". Jej zdaniem na Ziemi ma zacząć się walka dobra ze złem, która potrwa wiele lat. Przejmować się? Większość z nas przeżyła już kilka, jak nie kilkanaście zapowiadanych końców świata...

Dlaczego więc teoria Jeane Dixon miałaby okazać się prawdziwa? Do dziś uchodząca za jednego z najsłynniejszych jasnowidzów w dziejach psycholog trafnie przewidziała zamach na Jana Pawła II, Mahatmę Ghandiego, Martina Luthera Kinga oraz prezydenta Johna Kennedy'ego. Czy powinniśmy jej wierzyć?

Zmarły w 2018 r. Stephen Hawking twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów, która miała przypaść na rok 2012, oparta jest na błędnych obliczeniach. Jego zdaniem ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata. Jak widać wszystkie przepowiednie dotyczące słynnego 2012 roku powinny spełnić się już za kilka miesięcy.

Być może warto odszukać stare artykuły dotyczące przepowiedni Majów? Co ciekawe, rok 2020 będzie pierwszym od 2012 rokiem, w którym dwie cyfry są takie same. Dzień 2 lutego 2020 będzie wyjątkową datą, która wpisana numerycznie jest taka sama po odczytaniu od tyłu (0202.2020). 

Czytaj też: Pomysły na sylwestra (2). Sylwester dla singla nie jest stracony

Zdaniem amerykańskiego ekonomisty, profesora Nouriela Roubiniego w 2020 roku czeka nas wielki kryzys gospodarczy. Ekonomista przewidział załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości. Przepowiednia ta może okazać się trafna, bowiem podobne prognozy prezentują polscy specjaliści w dziedzinie ekonomii i gospodarki. Ma to związek z tym, że osoby odpowiedzialne za stan gospodarki działają w sposób lekkomyślny i nieodpowiedzialny, a za priorytet mają własny interes. 

Niektórzy zastanawiają się, co z III wojną światową. Mimo globalnych konfliktów i napięć, III wojna w dalszym ciągu jest przepowiednią odleglejszej przyszłości. 

W 2020 roku zmiany klimatyczne będą postępować w stałym, choć zauważalnym tempie. Wokół Ziemi krąży wiele meteorytów. Część z nich spadnie, jednak szkody nie będą wielkie. Według Baby Wangi, bułgarskiej niewidomej znachorki, słońce w tym roku ma dawać światło, ale nie ciepło. Wyjątkowym wydarzeniem astronomicznym będzie pierścieniowe zaćmienie Słońca, a także dzień przesilenia letniego, na które wpływ mają mieć Stonehenge (Anglia) oraz piramida Cheopsa w Gizie. 

K.K., [email protected], fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe