Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
23/01/2023 - 08:50

Kraków: najsmutniejsza ulica w mieście? Nazywa się... Poniedziałkowy Dół. Poważnie!

Prawie nikt nie lubi poniedziałków, bo po weekendzie znowu trzeba iść do pracy. A co mają powiedzieć mieszkańcy domów przy ulicy….Poniedziałkowy Dół? To nie żart. Naprawdę jest taka ulica

W poniedziałek niemal każdy ma doła

Bo po weekendzie trzeba iść do pracy  i cały pięciodniowy kołowrót zaczyna się od nowa. A co mają powiedzieć mieszkańcy domów przy ulicy Poniedziałkowy Dół?  Naprawdę jest taka nazwa. W Krakowie.

Nietypowa ulica, nietypowy adres. Czy ma związek z trudnym początkiem tygodnia?

-  Ulica znajduje się niedaleko Kopca Kościuszki, blisko krakowskiego ogrodu zoologicznego. - To bardzo przyjemna okolica, która nie kojarzy się ze złym samopoczuciem – tłumaczył na antenie Polskiego Radia  Maciej Poradziński z bloga "Ciekawi Krakowa". 

czytaj też Cipki zniknęły z gminy. Mieszkańcy w końcu mieli tego dość

Skąd się wziął Poniedziałkowy Dół?

- Nazwa ulicy to połączenie nazwy miejscowości Dół,  która kiedyś istniała w pobliżu tego miejsca  oraz nazwiska właściciela wąwozu w Lesie Wolskim,  Józefa Poniedziałka. W tych okolicach są pagórki, wzniesienia oraz dolinki. Dół mieścił się w leśnym rowie więc nazwa jak najbardziej odpowiada usytuowaniu topograficznemu– tłumaczył Poradziński.

czytaj też W Nowym Sączu są tym bardzo oburzeni i poruszeni

Poniedziałkowy Dół znajduje się w dzielnicy Wola Justowska

To willowa część Krakowa, położona w Lesie Wolskim, na tyle daleko od centrum, że nie dociera tam zgiełk miasta. - Ktoś, kto odwiedza Kraków w celach turystycznych, raczej tu nie dotrze, ale z czystej ciekawości warto się tu wybrać - zachęcał autor bloga o ciekawostkach w stolicy Małopolski.

Tak też zrobili dziennikarze „Sądeczanina”. To cicha, krótka zadbana uliczka, gdzie mieszkańcy raczej nie mają powodów ku temu, żeby łapać doła, no chyba, że to akurat – tak jak dziś –mamy poniedziałek.  ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu