Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
02/03/2021 - 14:15

Najbardziej popularne i oryginalne imiona dzieci z gminy Korzenna

Dla jednych wybór imienia dla dziecka jest oczywisty, dla innych to nie lada wyzwanie i kłopot. Jak najchętniej rodzice z Korzennej nazywali swoje dzieci? Urząd gminy zdradził najczęściej wybierane imiona w ubiegłym roku. Znamy także te najbardziej oryginalne.

Wybór imienia dla dziecka to niewątpliwie bardzo ważna decyzja. Dobrze, aby wybrane imię pasowało do nazwiska i było lubiane przez dziecko, ponieważ będzie towarzyszyło mu przez całe życie. Dla rodziców to często duży kłopot – jedni chcieliby iść z duchem czasu i wybrać oryginalne imię, inni są zwolennikami tradycyjnych imion, które mają swoje odpowiedniki wśród świętych. Sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w gminie Korzenna i jakie wybory cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców w ubiegłym roku.

Czytaj też: W Polsce rośnie liczba zgonów, a w Korzennej rodzi się coraz więcej dzieci

Z danych opublikowanych przez urząd gminy wynika, że w 2020 roku zarejestrowano 213 urodzeń. Co ciekawe, w Korzennej utrzymuje się dodatni przyrost naturalny – liczba urodzeń jest większa niż liczba zgonów, co z kolei kompletnie nie wpisuje się w ogólnokrajowe trendy.

Nadając imiona swoim synom rodzice najczęściej wybierali imiona tradycyjne, takie jak:

  • Jakub,
  • Jan,
  • Piotr.

W przypadku córek zauważalna jest nieco inna tendencja – w Korzennej urodziło się dużo dziewczynek, które zyskały imiona:

  • Lena,
  • Alicja,
  • Julia.

Wśród najbardziej oryginalnych imion minionego roku znalazły się imiona żeńskie takie jak Eliza czy Rita, a wśród imion męskich Noel, Aleks i Gracjan. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu