Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
05/12/2013 - 11:46

Nadgraniczne atrakcje w Dolinie Popradu z Komisją Integracji

30 listopada odbyła się kolejna z zaplanowanych na ten rok wycieczek Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi. Wzięło w niej udział 50 osób, w tym 17 niepełnosprawnych. Trasa wycieczki wiodła malowniczą Doliną Popradu, której historie i tradycje przybliżyła Martyna Gródek – przewodnik beskidzki.
Pierwszym punktem wycieczki były Ogrody Sensoryczne w Muszynie, które nie tylko stwarzają możliwość kontaktu z naturą, ale również pełnią funkcje terapeutyczną dla osób niepełnosprawnych. Po obejrzeniu panoramy miasta z wieży widokowej, uczestnicy wycieczki udali się do centrum Muszyny.
W Tyliczu, przewodnik zaprosiła wszystkich uczestników na krótki spacer, podczas którego można było zobaczyć mofety. Jest to chłodny wyziew wulkaniczny, z którego wydobywa się dwutlenek węgla. To jeden z największych tego typu obiektów w Europie, który został udostępniony dla zwiedzających w październiku 2011 roku.
Poza atrakcjami przyrodniczymi Tylicz posiada przepiękną Golgotę wraz z dróżkami różańcowymi, znajdującą się przy nowo wybudowanym kościele pw. Imienia Maryi. Dzięki uprzejmości tutejszego proboszcza ks. prałata Mariana Stacha, uczestnicy wycieczki mogli zobaczy wnętrze wspomnianego kościoła. Ksiądz proboszcz przedstawił również historię i pokazał wnętrze znajdującego się obok kościoła pw. Piotra i Pawła. Znajduje się on na szlaku architektury drewnianej w regionie krynicko-gorlickim.
Wyprawę zakończył wspólny, integracyjny obiad. Dzięki zaplanowanym atrakcjom i wspaniałym uczestnikom oraz słonecznej pogodzie kolejną wycieczkę KIzN można z cała pewnością zaliczyć do udanych.
Wycieczka dofinansowana była ze środków budżetowych miasta Nowego Sącza.

Oprac. (KB)
Fot. arch. Komisji IntegracjiMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu