Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
04/10/2019 - 09:50

Na depresję, na kłopoty, na samotność jest całodobowy telefon zaufania

Coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Coraz częściej padają ofiarą przemocy i agresji, tej słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych... takie są alarmistyczne statystyki dotyczące młodych ludzi, którzy często czują się bardzo samotni i nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. To dlatego ministerstwo edukacji uruchomiło bezpłatną, całodobową infolinię, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Na wsparcie mogą też liczyć dorośli.

Z początkiem października działa nowa, całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu  może zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Statystyki są bardzo niepokojące. Młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji, tej słownej i fizycznej,  ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Teraz dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji Itaka i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

- Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Chodzi o  cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty – podkreślają pracownicy Fundacji, którzy deklarują, że  są gotowi do pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach, przy zagwarantowaniu dyskrecji i anonimowości.

Depresje, nerwice, także uzależnienia. To dotyka każdego. Piszemy o tym także na łamach najnowszego październikowego wydania miesięcznika „Sądeczanin”, w którym można przeczytać wywiad z Grażyną Rychlicką-Schirmer, dyrektor Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach.  

[email protected] fot. Jm







Dziękujemy za przesłanie błędu