Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
10/09/2019 - 13:40

Muszyna stawia na ekologię. Elektryczne auto kursuje na Zapopradziu!

Na Suchej Górze w Muszynie, gdzie zlokalizowane są Ogrody Sensoryczne, pojawiło się ekologiczne, elektryczne, auto. Pojazd na razie będzie obsługiwał Pawilon Muzyczny, ale niewykluczone, że w przyszłości zostanie wykorzystany do przewozu turystów.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie zakupiło, ekologiczny elektryczny pojazd.

-Auto jest przyjazne dla środowiska, o które zwłaszcza w uzdrowisku trzeba dbać na każdy sposób-  podkreśla Mariusz Rymarczyk, prezes PGK w Muszynie.

Samochód, którym podróżować może do ośmiu osób, posłuży do zaopatrywania obiektów, zarządzanych przez spółkę, w tym Pawilonu Muzycznego na Suchej Górze,  w Ogrodach Sensorycznych oraz basenów.

Jednak niewykluczone jest, że jeśli tylko będzie zapotrzebowanie elektryczny pojazd zostanie wykorzystany do przewozu turystów. Wtedy zacznie kursować pomiędzy atrakcyjnymi miejscami uzdrowiska. 

Pojazdy ekologiczne, w tym takie, w których wykorzystuje się energię elektryczną, wodór, biogaz lub mieszanki o wysokiej zawartości biopaliw płynnych, mogą znacznie przyczynić się do realizacji priorytetów Europa 2020.

Priorytety te dotyczą rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i innowacji (rozwoju inteligentnego), a także promowaniu gospodarki efektywniej korzystającej z zasobów, bardziej przyjaznej środowisku.

Koszt ekologicznego auta zakupionego przez PGK Muszyna to 50 tyś złotych. 

(MK) fot. A. KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020