Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
17/01/2024 - 20:00

Muszyna: Białe zimowe ferie w górach Beskidu Sądeckiego. To jest to!

Zima to pora roku, w której Muszyna zamienia się w krainę z bajki. Warto pomyśleć więc o odwiedzeniu Beskidu Sądeckiego i uzdrowiska nad Popradem tym bardziej, że wkrótce rozpoczynają się ferie.

Warstwa świeżego, białego puchu okryła Muszynę. Miasto wspaniale prezentuje się w zimowej szacie. Śnieg i mróz tworzą wyjątkowy, niezapomniany klimat i bajkową kompozycję.  

Ferie zimowe za pasem, dlatego warto przyjechać do uzdrowiska nad Popradem i skorzystać z oferty turystycznej. Jedną z propozycji jest spacer na górę Malnik (726 m n.p.m), szczyt w zachodniej części Gór Leluchowskich.

- I znów się zrobiło biało.- cieszy się burmistrz Jan Golba. 

- Z wieży widokowej widać to najlepiej. Nawet Jaworzynę widać.

Grzbietem Malnika prowadzi szlak, który jest odkryty dzięki czemu można z niego podziwiać rozległą panoramę Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej widoczności również i Tatr.

Walory widokowe zdecydowały, że na szczycie wybudowano wieżę widokową. Inwestycja została oddana do użytku w listopadzie 2023 roku. Konstrukcja umożliwia obejrzenie panoramy dookoła (360 stopni). ]

Przy sprzyjającej pogodzie zobaczymy Tatry Wysokie i Bielskie, Eljaszówkę, Radziejową, Wysoką czy Pustą Wielką.

A terminy ferii zimowych 2024 to:

15 - 28 stycznia województwa - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,  22 stycznia - 4 lutego  województwa - podlaskie, warmińsko-mazurskie, 29 stycznia - 11 lutego województwa - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie oraz 12 - 25 lutego województwa - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.  (MK), fot. M. Zwierz. 

 Dziękujemy za przesłanie błędu