Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
07/04/2021 - 20:20

Muszyna: będzie wieża widokowa na Malniku, stąd zobaczysz Tatry

Wieża widokowa na szczycie Malnika w Muszynie coraz bliżej. W Urzędzie Miasta i Gminy nastąpiło otwarcie 11 ofert, które wypłynęły na opracowanie dokumentacji projektowej tejże inwestycji.

Z Malnika roztacza się malownicza panorama na Muszynę, Jaworzynę, a w słoneczne dni dostrzec można szczyty Tatr. Na wierzchołek góry, który wznosi się 726 metrów nad poziomem morza, piesza wędrówka nie sprawia trudności. 

-Znakomita wiadomość w tak trudnym dla wszystkich czasie. Ze środków (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych), RFIL przeznaczonych na wsparcie dla gmin górskich Muszyna otrzymała ponad 7 mln zł na realizację wieży widokowej na Malniku, kładki pieszo-rowerowej w Powroźniku, a także rodzinnego Parku Rozrywki i Rekreacji nad potokiem Szczawnik w Muszynie.-cieszy się burmistrz uzdrowiska Jan Golba.

12 marca w Urzędzie Miasta i Gminy nastąpiło otwarcie 11 ofert, które wypłynęły na opracowanie dokumentacji projektowej. Zaplanowana, drewniana wieża widokowa zostanie zlokalizowana na Malniku, w sąsiedztwie przebiegających tam szlaków turystycznych. Inwestycja realizowana jest dla celów rekreacyjnych, w miejscu atrakcyjnym pod względem widokowym oraz służącym odpoczynkowi. 

Budowla ma zostać wyposażona w kamerę internetową, zasilaną hybrydowo (mikroinstalacja złożona z turbiny wiatrowej i panelu fotowoltaicznego), 4 plansze z 4 panoramami i opisami poszczególnych widoków.

W Muszynie ruszyły też konsultacje społeczne w sprawie budowy kolejki widokowej na Malnik, która jeszcze bardziej uatrakcyjni pobyt w mieście. To realne plany, które zdaniem burmistrza Jana Golby przyciągną turystów. W latach 90. XX wieku za jego kadencji w Krynicy-Zdroju, powstała kolejka na Jaworzynę, która wpłynęła na rozwój uzdrowiska. (MK) fot. aut. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu