Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
22/01/2014 - 10:18

Mochnaczka Niżna: Nie zapomnieli o dziadkach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej, jak co roku hucznie świętowali Dzień Babci i Dziadka. Wczoraj (21 stycznia) do szkoły przybyli dziadkowie nie tylko dzieci uczących się w placówce ale również babcie i dziadkowie mieszkający w miejscowości.
Dzień Babci i Dziadka to jedno z tych świąt, które uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej celebrują w sposób wyjątkowy. W tym roku dzieci same przygotowały zaproszenia na tą uroczystość i wręczyły je nie tylko swoim babciom i dziadkom, ale również wszystkim babciom i dziadkom z Mochnaczki Niżnej.
Spotkanie odbyło się wczoraj (21 stycznia) zgodnie z kalendarzowym świętem. Uczniowie wszystkich klas przygotowali program artystyczny. Najmłodsi artyści wzięli udział w przedstawieniach jasełkowych z postaciami z najpopularniejszych bajek. Starsi uczniowie przygotowali wiersze i piosenki dla swoich dziadków. Wszystkie babcie i dziadkowie otrzymały przygotowane przez uczniów laurki, kwiaty i upominki. Były również prezenty wykonane metodą decupage.
- Nie zabrakło biesiady przy stole. Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej przygotowali poczęstunek i udekorowali stoły, przy których z dumą i radością zasiedli przybyli goście. Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia i huczne sto lat! Szkoda, że taki dzień mamy tylko raz w roku – mówi Agnieszka Sawicka, sołtys Mochnaczki Niżnej.
Sawicka zaznacza, że dzięki zaangażowaniu pedagogów, uczniów i rodziców, udało się przygotować wspaniałe spotkanie, które dostarczyło moc wrażeń i wzruszeń nie tylko przybyłym gościom, babciom i dziadkom, ale również przejętym wnuczkom i wnukom.

(A)
Fot. Marzena Stafińska
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)