Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
03/06/2019 - 22:05

Mieszkańcy Berestu tłumnie obchodzili Święto Rodziny

Obchody Święta Rodziny i popularyzacja związanych z nim idei na trwałe wpisały się w krajobraz wydarzeń społeczno-kulturalnych Berestu. (gmina Krynica-Zdrój). Podczas niedzielnego świętowania (2 czerwca) nie zabrakło występów artystycznych, wspólnego pikniku przy ognisku i zabaw dla dzieci. Pogoda, frekwencja i humory dopisały. Dom Ludowy pękał w szwach!

Rodzina jest nie tylko podstawową komórką społeczną, ale również środowiskiem kształtującym rozwój człowieka. Stąd pozostaje pierwszą i niezastąpioną wychowawczynią życia.

W tym roku promocji rodziny i wartości z nią związanych towarzyszy myśl: „Rodzina – wspólnota pokoju”.

Z okazji Święta Rodziny Stowarzyszenie Miłośników Małej Ojczyzny Berest zaprosiło swoich mieszkańców (i nie tylko) w niedzielę,  2 czerwca od Domu Ludowego na wspólne świętowanie. Piknik rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz dorosłych w tym z Ekstremalnej Grupy Teatralnej, Okolicznościowej Grupy Teatralnej, Grupy wokalnej, a także świetlicy.

Następnie w programie znalazło się ognisko z kiełbaskami, ciasto, wata cukrowa. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy na świeżym powietrzu.

Międzynarodowy Dzień Rodzin jest świętem obchodzonym 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993. Jego celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Na Święto Rodziny do Berestu zaprosili: Stowarzyszenie Miłośników Małej Ojczyzny Berest, Rada Sołecka, Świetlica Świetlik.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)