Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
01/02/2020 - 13:45

Mężczyzna w sądeckiej klinice kosmetologii. Luksus nie tylko dla kobiet!

W niedzielę, 2 lutego 2020 roku w hali sportowej MOSiR odbędą się X Sądeckie Targi Ślubne – wydarzenie od miesięcy wyczekiwane przez przyszłych nowożeńców. Jest kilka powodów, dla których warto je odwiedzić. Być może coś nas zainspiruje, wygramy bon na obrączki albo uzyskamy specjalny rabat. Niestety większość z nas ulega stresowi związanemu z przygotowaniami do ślubu...

Planujemy listę gości, prezentów i dań głównych, jednocześnie tracąc włosy, dorabiając się zmarszczek, worków pod oczami i zaniedbanych paznokci. Niemal każda kobieta marzy o tym wyjątkowym dniu od dziecka i w każdej fantazji wygląda jak królewna z bajki. Ale gdy zbliża się data ślubu nagle okazuje się, że o naturalne piękno trzeba było odpowiednio wcześniej zadbać… Na kilka miesięcy przed ślubem warto pomyśleć o sobie i swojej urodzie. O tym, co można zrobić, aby nasza skóra była rozświetlona i pełna blasku, rozmawiamy z kosmetologiem kliniki CosmeEstetic.

- Przyszłym paniom młodym proponujemy zabieg infuzji tlenowej, podczas którego za pomocą specjalnego aplikatora rozprowadzane są po skórze składniki aktywne, które następnie wtłaczane są do głębszych warstw skóry tlenem pod ciśnieniem – wyjaśnia ekspert, Sabina Serafin-Cięciwa. Zabieg jest bezpieczny i w pełni bezbolesny. Aby osiągnąć zadowalający efekt, należy wykonać około sześciu zabiegów. Po nich nasza skóra będzie wygładzona i nawilżona, podkład będzie dobrze wyglądał, a nawet poprawią się kontury twarzy. Infuzja rozjaśnia przebarwienia i cienie w okolicach oczu. Ponieważ efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się około 1,5 tygodnia, jest to całkiem niezłe rozwiązanie dla pań, które ślub mają już za kilka dni.

Czytaj też: Jak dbać o skórę w zimie? Porady eksperta

- Drugim rozwiązaniem jest zabieg Bloomea, efekt ponad 10-letniej pracy chirurgów plastyków. Polega on na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka w celu silnej przebudowy skóry i osiągnięciu efektu odmłodzenia. – Ten zabieg polecamy szczególnie paniom po 30 roku życia. Odbywa się on bez użycia igieł, poprawia napięcie skóry oraz redukuje przebarwienia i blizny – wyjaśnia kosmetolog.

- Trzecim wyjściem jest peeling chemiczny, który wykonujemy zazwyczaj na trzy miesiące przed ślubem. Jego rodzaj indywidualnie dostosowujemy do rodzaju skóry i potrzeb klientki. W przypadku cery problematycznej decyzję o ewentualnych zabiegach warto podejmować na kilka miesięcy przed ślubem. Na targach będzie można zobaczyć, jak wykonać idealny makijaż na ten wyjątkowy dzień. Warto jednak skupić się na pielęgnacji, a nie tylko na zakrywaniu niedoskonałości.

Zobacz także: Jak dbać o sądeckie stopy? Czyli czym grozi jazda na nartach w ciasnych butach

Skóra to odbicie naszego zdrowia i równowagi. Nie łudźmy się, że bez odpowiedniego wypoczynku, dużej ilości płynów i regularnego odżywiania będziemy wyglądać pięknie. W przypadku kobiet całą sytuację utrudniają dodatkowo problemy hormonalne i stres, którego przed ślubem jest wyjątkowo dużo. A czy jest jakiś sposób na fatalnie wyglądające i zniszczone włosy? - Mezoterapia i karboksyterapia skóry głowy. Pierwszy z zabiegów polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Drugi natomiast zapobiega wypadaniu włosów, jednocześnie pobudzając wzrost nowych.

Zazwyczaj zaangażowanie mężczyzn w ślubne przygotowania ogranicza się do wyboru garnituru, układania listy gości i wyboru piosenki na pierwszy taniec. A co z resztą? Czy w klinice jest też miejsce dla panów? - Jak najbardziej! Przyszłym mężom proponujemy przede wszystkim zabiegi oczyszczające cerę. Przygotowania do ślubu to dobry moment, aby się przełamać. Najczęściej pary przychodzą razem. W dzisiejszych czasach to naprawdę nic dziwnego. Wykonujemy także męski manicure…

Większość zabiegów trwa około godziny. Ekspert zaleca, aby po ich odbyciu ograniczyć makijaż albo nawet całkowicie zrezygnować z niego na dzień lub dwa. Ważne, by nie zapominać o ochronie przeciwsłonecznej – ta zasada obowiązuje nie tylko w lecie, ale przez cały rok!

[email protected], fot. CosmeEsteticDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)