Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
11/03/2018 - 21:45

Malutka Wiktoria walczy z guzem mózgu. Półroczny koszt kuracji to 70 tys. euro...

Dzięki ludziom dobrej woli, zespołom muzycznym, góralskim, aktorom, sportowcom, akcjom charytatywnym oraz wielu licytacjom udało się zgromadzić potrzebne pieniądze na wyjazd do Wiednia, ratujący życie 14-miesięcznej dziewczynki. Teraz czas na kurację. A ta kosztuje mnóstwo pieniędzy.

U Wiktorii Chrobak z Krościenka nad Dunajcem zdiagnozowano guza mózgu AR/RT, gdy miała zaledwie siedem miesięcy. Dziewczynka zaczęła podejrzanie często przekręcać główkę na prawą stronę...

Początkowo leczona była na zapalenie ucha. W połowie sierpnia 2017 roku Wiktoria trafiła do szpitala w Nowym Targu, gdzie lekarz przekazał rodzicom przerażającą diagnozę. Od razu została przetransportowana karetką do Krakowa, gdzie stan dziewczynki uległ jeszcze pogorszeniu. Lekarze musieli natychmiast operować, nie czekając na wyznaczony termin.

Po operacji usunięcia guza mózgu Wiktoria rozpoczęła chemioterapię. Niestety, w połowie stycznia okazało się, że guz odrósł i znów trzeba było operować. Po odebraniu wyników, lekarze kontynuowali 8 cykli chemioterapii.

Rodzice byli pełni nadziei na wyleczenie ukochanej córeczki (Wiktoria ma jeszcze starszego brata oraz brata bliźniaka), ale chemia nie zadziałała, a guz był jeszcze większy niż poprzednio.

Lekarze w Polsce nie dawali już żadnych szans na wyleczenie dziewczynki. Dlatego rodzice znaleźli klinikę w Wiedniu, gdzie Wiktoria przeszła operację i obecnie jest leczona według protokołu "MEMMAT". Półroczny koszt kuracji wynosi jednak 70 tysięcy euro. I tych pieniędzy bardzo potrzeba.

Pomóc Wiktorii można wpłacając na konto fundacji „Siepomaga" - podajemy bezpośredni adres: https://www.siepomaga.pl/ocalic-wiktorie lub wysyłając SMS na NUMER 72365 TREŚĆ S9409 koszt 2,46 brutto lub dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „1246 pomoc dla Wiktorii Chrobak"Dziękujemy za przesłanie błędu