Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/05/2020 - 16:50

Maj w kalendarzu „Sądeczanina” z idealnym miejscem na rowerowy wypad

Ani się obejrzeliśmy, a już mamy drugą połowę maja, najpiękniejszego miesiąca w roku. Ta karta z kalendarza „Sądeczanina” należy do Starego Sącza, który zaprasza na rowerowe szaleństwo.

W tym roku przewodnim tematem kalendarza jest sport na Sądecczyźnie. Na każdej z kart można znaleźć informacje  o znakomitych imprezach rekreacyjnych. Maj należy do Gminy Stary Sącz.

Stary Sącz to miejsce idealne na rowerowy wypad dla całej rodziny. Samo miasto pokrywa sieć ścieżek rowerowych, którymi można dotrzeć do zabytkowego rynku, klasztoru klarysek, czy Ołtarza Papieskiego. Ścieżki rowerowe są do dyspozycji m.in. na ul. Jana Pawła II, Topolowej , Papieskiej, Wielki Wygon, Mickiewicza (kontrapas), Trakcie św. Kingi, Węgierskiej, Wincentego Witosa oraz od ul. Witosa w stronę Moszczenicy Niżnej.

Opcją godna polecenia jest rozpoczęcie wyprawy rowerowej w okolicy Parku Wodnego "Stawy". Stamtąd można pojechać wzdłuż Popradu trasą Euro Velo 11 w stronę Barcic, zrobić wycieczkę do zamku w Nowym Sączu i z powrotem przeprawiając się  kładką rowerową przez Poprad, lub skorzystać z odcinka Velo Dunajec krążąc wokół Enklawy Przyrodniczej Bobrowisko. Już niedługo trasa powinna być gotowa w całości - biegnie od Zakopanego i z pewnością będzie rywalizowała na miano najpiękniejszej trasy rowerowej w Polsce - oczywiście z przystankiem w Starym Sączu.

Na bardziej zaawansowanych rowerzystów czekają trasy wśród lasów Miejskiej Góry stworzone w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku.

W Starym Sączu działają trzy wypożyczalnie rowerów. Przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka (przy okazji można zwiedzić bezpłatnie Ołtarz Papieski i znajdujące się tam małe, ale bardzo ciekawe muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II), przy ul. Piłsudskiego 4 (dodatkowo bardzo profesjonalny serwis i sklep JM Bike Service) oraz przy parku Wodnym Stawy (Mobi Sport oferuje prócz rowerów przyczepki i foteliki dla dzieci oraz hulajnogi i skutery elektryczne). Hulajnogi elektryczne można wypożyczyć również w Starym Sączu przy ul. Kazimierza Wielkiego 3 (Pro Ride).

).


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe