Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
18/03/2013 - 08:59

Magiczna baśń na łyżwach. Zobacz, kto wygrał zaproszenia

Dzisiaj (18 marca) o godz. 9 na lodowisku w Krynicy-Zdroju rozpoczął się pierwszy pokaz rewii na lodzie z efektami tańca ognia, akrobacji podniebnej i tańca na szczudłach. Magiczną baśń pt. „Zaklęta w Łabędzia” można oglądać podczas kilku pokazów jeszcze dziś i jutro. Nasi Czytelnicy walczyli o pięć podwójnych zaproszeń na to niezwykłe widowisko.
Żeby stać się posiadaczem jednej z pięciu wejściówek trzeba było odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się Klub Łyżwiarstwa Figurowego działający w Krynicy-Zdroju?. Prawidłowa nazwa brzmi: Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Biellmann, a znało ją ponad dwudziestu naszych Czytelników. Wśród osób, które dobrze odpowiedziały wylosowaliśmy pięć. Zwycięzcy, czyli: Sylwia Joniec, Beata Poręba, Alicja Żerulik, Jarosław A. Handzel i Włodzimierz Chruślicki, będą mogli dzisiaj o godz. 18.30 na własne oczy zobaczyć to niesamowite łyżwiarskie widowisko.
- Rewia ICELANDIA została stworzona w formie baśni i opowiadania w przepięknej scenerii z efektami dymów, świateł i mgły lodowej. Podczas przedstawienia doznamy niezwykłych wrażeń, których dostarczy nam czternastu profesjonalnych łyżwiarzy – zachęca Dorota Pieńkoś, organizatorka wydarzenia. - Są to wielokrotni mistrzowie Polski, uczestnicy mistrzostw Świata i Europy, reprezentujący najwyższy poziom polskiego łyżwiarstwa figurowego oraz łyżwiarze zagraniczni z Rosji – dodaje.
Na taflę lodu wjedzie m.in. para sportowa jeżdżąca na szczudłach metrowych łyżwiarskich, solista z czołówki światowej klasyfikacji prezentujący skoki z czterema obrotami, solistka a zarazem gimnastyczka, która będzie wykonywała ewolucje na kole podwieszonym na wysokości 12 metrów, czy ogniomistrz, który będzie tańczył i wykonywał ewolucje łyżwiarskie z ogniami.
- W rewii wezmą udział także najmłodsi – 5-6-letni zawodnicy - istniejącego od 2011 roku w Krynicy-Zdroju Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Biellmann, którzy brali udział w tegorocznych ogólnopolskich zawodach – zaznacza Pieńkoś. – Każdy z łyżwiarzy odgrywać będzie rolę przedstawienia, które bazuje na „Jeziorze Łabędzim” Piotra Czajkowskiego. To będzie pierwsza w historii polskiej produkcji rewia na najwyższym poziomie łyżwiarstwa figurowego, jakiej nie obejrzymy na innych lodowiskach w Polsce – dodaje.
Pokazy baśni odbywać będą się przez dziś (18 marca) i jutro (19 marca) o godz. 9, 11.30, 14, 16.30 i 18.30 na Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju przy ul. Park Sportowy 5.
Portal Sadeczanin.info objął imprezę patronatem medialnym.

(ALF)
Otwarcie krytego lodowiska w Chełmcu - zdjęcie ilustracyjne
Fot. (ALF)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)