Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
28/04/2022 - 17:20

Magia Doliny Popradu na wyciągnięcie ręki. Obraz dnia: 28 kwietnia 2022 rok

Przy obecnym tempie życia większość z nas zapomina, że w Beskidzie Sądeckim mamy przywilej życia w miejscach, które turystom zapierają dosłownie dech w piersiach. Doskonałym tego przykładem jest baszta, albo jak mówią inni – zamek, w Rytrze.

Magia Doliny Popradu na wyciągnięcie ręki. Obraz dnia: 28 kwietnia 2022 rok

To takie miejsce, w którym magia nie tylko Beskidu Sądeckiego, ale i Doliny Popradu prezentuje się w całej okazałości niemal na wyciągnięcie ręki. O samej baszcie, jej historii i częściowej rekonstrukcji, pisaliśmy w publikacji Te legendy o Rytrze i tutejszym zamku musi znać każdy Aktywny Sądeczanin!

Dziś jednak zachęcamy Was, byście spojrzeli na to pięknie miejsce jak na platformę widokową, z której rozciągają się jedne z najpiękniejszych widoków na Dolinę Popradu. Widać stąd cudnie nie tylko samą rzekę, ale i "wystrzelone w góry" ryterskie przysiółki. Patrząc na nie człowiek nie raz, i nie dwa się zastanawia, jak to jest żyć, mieszkać niemal na końcu świata. Wiosną czy latem – jeszcze pół biedy, ale już zimą – oj, bywa ciężko.

Zobacz też: Rytro: mieszkańcy sami proszą się o kolejne podpalenia. Milczą, więc pozwalają

Stąd widać też pięknie Połom Niżną i Wyżną. Ale dziś syciliśmy oczy przede wszystkim wiosną, tym, w jaki sposób przyroda budzi się z zimowego letargu. Przestrzeń, słońce, wiatr. Po prostu pięknie. Pamiętajcie, że z Nowego Sącza dojedziecie tu autem dosłownie w 20 minut. A jeśli boicie się korków na Węgierskiej, to do Rytra dojeżdża aż 18 par pociągów. I nawet jeśli majówka okaże się taką z pogodą pod psem, to i tak tutaj akurat zawsze dotrzecie nawet z parasolem. ([email protected] Fot.: ES)

Obraz dnia: magia Doliny Popradu na wyciągnięcie ręki. Rytro 28 kwietnia 2022 roku
Przy obecnym tempie życia większość z nas zapomina, że w Beskidzie Sądeckim mamy przywilej życia w miejscach, które turystom zapierają dosłownie dech w piersiach. Doskonałym tego przykładem jest baszta, albo jak mówią inni – zamek, w Rytrze. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu