Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
23/01/2023 - 10:30

Macie pomysł, jakie imię powinna nosić mała alpaka z Muszyny?

W Muszynie rozwija się alpakarium, dotąd mieszkało w nim pięć alpak, ale zwierząt ciągle przybywa. 16 stycznia na świat przyszła niemal 7 kilogramowa, zdrowa samiczka. Miasto czeka na propozycje imienia dla pięknej alpaki.

16 stycznia na Zapopradziu w zdrowiu i doskonałej kondycji, przyszła na świat mała śliczna, blisko 7 kg samiczka alpak, nowa mieszkanka muszyńskich Ogrodów Tematycznych. Miasto czeka na propozycje imienia dla pięknej alpaki. Można je składać na naszym profilu FB Muszyna w Necie.

Alpaka są południowoamerykańskimi, trawożernymi ssakami z rodziny wielbłądowatych. Przypominają nieco lamę, ale są od niej mniejsze. Zwierzęta te hodowane są dla wełny, gdyż z ich  futra wytwarza się dzianiny i tkaniny. To jedwabiste włókno naturalne, cieplejsze i delikatniejsze niż owcza wełna.

Słodkie alpaka wywołują ogromne zainteresowanie i duże emocje. Zwierzęta cieszą się zainteresowaniem, nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Muszyna stawia na rozwój alpakarium, w którym będzie można prowadzić rehabilitację alpakoteriapię. Kontakt z tymi sympatycznymi zwierzętami wycisza, relaksuje, uspokaja i poprawia nastrój.

Najpierw jednak należy przygotować zwierzęta. Niewyszkolone i nieodpowiednio  prowadzone mogłyby nawet zrobić krzywdę, dlatego miasto zadba o to, aby było bezpieczne. 

W muszyńskich ogrodach z alpakami sąsiadują daniele. Stado się rozwija, w ubiegłym roku przybyły dwa małe. One i pozostałe zwierzęta, w tym białe i wielobarwne pawie, kaczki, papugi czy wiewiórki, są niewątpliwie atrakcją Zapopradzia. (MK) fot. P. Rogóż. Dziękujemy za przesłanie błędu