Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/06/2022 - 08:30

Ma tylko jedenaście lat. Emilia z Sącza zawojowała Amerykę [ZDJĘCIA]

Ma tylko jedenaście lat i już osiąga fenomenalne sukcesy. Teraz świat właśnie stanął przed nią otworem. Emilia Dubiel ze Starego Sącza przebojem wdarła się do światowej, baletowej czołówki. Dotarła do ścisłego finału największego na świecie międzynarodowego konkursu Youth America Grand Prix, w którym startują tysiące tancerzy. Wywalczyła też stypendium.

Jak zaczęła się ta miłość do tańca?- Kiedyś zobaczyłam starszą ode mnie koleżankę, która tańczyła balet. Bardzo chciałam, żeby mama zapisała mnie na takie zajęcia. Potem trafiłam do mojej trenerki Natalii Gap,  a jeszcze potem i na akrobatykę do pana Andrzeja Steca. I tak to się rozwinęło - opowiadała Emilia Dubiel w telewizyjnym programie  „Pytanie na śniadanie”, gdzie wystąpiła ze swoim młodszym rodzeństwem, ośmioletnim Frankiem i sześcioletnią Kają, którzy podobnie jak ona też osiągają taneczne sukcesy.

Cała trójka zrobiła niesamowite wrażenie na gospodarzach programu, Katarzynie Cichopek i Aleksandrze Sikorze.

Czytaj też Najpiękniejsze sądeckie dziewczyny. Te ślicznotki podbiją Instagram [ZDJĘCIA]  

Jak na razie najdalej w drodze do sukcesu zaszła Emilia. Ostatnio dotarła do ścisłego finału największego na świecie międzynarodowego konkursu Youth America Grand Prix. To największy na świecie międzynarodowy konkurs baletowy,  w którym we wszystkich kategoriach startuje kilka tysięcy osób.

O sukcesach swojej wychowanki pisze w mediach społecznościowych Natalia Gap. Ależ to byłe emocje! - Aby dostać się do ścisłego finału i dostać zaproszenie na wielki finał, który odbywał się w Tampie, na Florydzie,  trzeba było zdobyć minimum dziewięćdziesiąt punktów na sto możliwych.Zapadła decyzja. Ryzyk fizyk - startujemy! – pisze  Gap. -  I wtedy stało się to, co wydawało się niemożliwe. Emilka otrzymała złote zaproszenie na wielki finał!

 Było mnóstwo wspaniałych emocji, nowych wyzwań, znajomości, piękna prezentacja Emi na scenie, wsparcie tancerzy z całej Polski w postaci wiadomości i telefonów, cudowne chwile pełne śmiechu, rozmów, rozwoju i pasji – tak wspominamy finał konkursu– dodaje trenerka.

Czytaj też Joanna Kulig zrobiła to pierwszy raz. Co się musi dziać z tego powodu Muszynce!

Ostatecznie Emilia Dubiel znalazła się w Top 12 Youth America Grand Prix 2022! W dziecięcej kategorii zaprezentowało się sto pięćdziesiąt  dziewczynek z całego świata.

To nie koniec sukcesów. Jako jedna z nielicznych sądecka baletnica została uhonorowana stypendium w The National Ballet School w Berlinie.

Czy i młodsze rodzeństwo Emilki osiągnie zawrotny sukces? U jej brata Franka wszystko zaczęło się od… nudy. – Często musiałem czekać z mamą albo tatą, aż siostra skończy próbę. Nudziło mi się to czekanie i w końcu sam postanowiłem spróbować –opowiadał w programie „Pytanie na śniadanie” .

Czytaj też To były urodziny! Maria Płachytka spod Limanowej skończyła sto lat [ZDJĘCIA]  

– Początkowo chodziłem na zajęcia z tańca towarzyskiego, potem był popping. W końcu trafiłem na styl, który spodobał mi się najbardziej, czyli modern jazz.

Starsze rodzeństwo goni ich najmłodsza siostra,  Kaja, która też już trenuje taniec pod okiem fachowców. Szlifowanie formy to ciężka praca przyznaje cała trójka rodzeństwa.   – Chodzimy na zajęcia sześć, siedem razy w tygodniu. – Musimy to godzić z nauką – mówili Franek i Emilia.

Zobacz też Te zdjęcia was zadziwią. Tak zwierzęta dbają o swoje maluchy [ZDJĘCIA] 

- Drzemie w was ogromny talent. Strach pomyśleć, co się z wami będzie działo za kilka lat – żartowali Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora, bo Emilia i Franek zdobyli już międzynarodowe, wicemistrzowskie tytuły i szykują się do kolejnego turnieju. ([email protected]) fot. screen TVP 2, FacebookDziękujemy za przesłanie błędu