Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/01/2019 - 00:40

Lepimy bałwany i bałwanki jak Sądecczyzna długa i szeroka! [ZDJĘCIA]

Trwają nasze poszukiwania największego, sądeckiego bałwanka. Otrzymaliśmy już od Państwa pierwsze zdjęcia. Zobaczcie sami, jakie wielkie i piękne bałwany można ulepić ze świeżego śniegu. Twórcom gratulujemy i dziękujemy za wszystkie, przesympatyczne maile!

Są przepiękne. Klasyczne albo nowoczesne, stworzone z utoczonych bądź zlepionych kul. Kształtne mniej lub bardziej, ale wyekwipowane w to, co każdy bałwanek i bałwan-przystojniak mieć powinien. Mają guziki, nosy, a na koniec, niczym gwiazdy na choince, garnki na swoich bałwanich głowach. Takie jak z elementarza, takie jak zawsze. Zresztą, sami zobaczcie:

Nie znamy imienia tego bałwana, ale znamy jego wzrost: ma 3,2 metra. Przy bałwanku do zdjęcia pozuje jego dzielny współtwórca. Za zdjęcie dziękujemy pani Ewelinie.- Może nie jest duży, ale za to bardzo wystrzałowy - pisze o swym bałwanie pan Jarek i przysyła nam zdjęcie bałwanka nie tylko wystrzałowego, ale i pięknie uśmiechniętego:


- Jestem mieszkańcem Nowego Sącza, a dokładnie Zabełcza - napisał pan Łukasz. - Wraz z siostrą Edytą i ze szwagrem Maciejem postanowiliśmy w inny sposób spędzić sobotnie południe . Ulepiliśmy więc bałwana, jak widać po zdjęciu, podobnego do mnie ; ), zresztą ja też lubię marchewki. Oczywiście w tej wspaniałej zabawie musiał nam towarzyszyć nasz ukochany piesek Misiu. Nasze dzieło ma około 250 cm. Ale nie wzrost jest tutaj najważniejszy, tylko jego ogromny brzuch, w którym na pewno zmieści się niejedna marchewka :)


Bałwan pana Łukasza

A oto kolejny bałwanek. Jest dziełem budowniczych: Pipcia, Hubisia i taty Tomka. - Może nie najpiękniejszy ale proszę zwrócić uwagę na to że sam aż schylił się, żeby się przyjrzeć, czy to prawdziwy śnieg - napisali do nas budowniczy w przesympatycznym mailu. I dodali: pozdrawiamy redakcję! Odwzajemniamy pozdrowienia!


Ten z kolei bałwan został ulepiony w Świniarsku i mierzy całe 210 cm. To dzieło Antosia i Marcina Krajewskich.


To nasz bałwan Stefan ulepiony w Wielogłowach. Powstał podczas wspólnej zabawy.Jego właściciele  to Klaudia,  Kacper i 3 letnia Nikola, która dzielnie wbijała guziki z węgla  Nasz bałwanek ma 160 cm i wesoło  do Was macha. 

Pani Ewelina przesłała zdjęcie całej bałwaniej rodziny!

A to dzielni, mali twórcy kolekcji

Bałwan gigant. Ma 3,55 metra. Budowali go  Bogdan i Maciek z Gródka nad Dunajcem.

A to bałwan elegant. W bieli i czerni, przysłany przez pana Artura.


Nasze sądeckie, zwariowane bałwany lepione z pięcioletnią córcią - napisała pani Kinga.


Zdjęcie bałwana Nikodema. Ma ponad 3 metry.  Został ulepiony z pomocą dziadka Józka

Bałwan ulepiony w Grybowie przez Kacperka i Filipka Brodów, z małą pomocą taty.Ma 2, 90 cm wzrostu.

Bałwanki wykonane przez Maję Bobrek i tatę Pawła. Bałwanki mają po 160 cm wzrostu lecz to nie wzrost a serducha uwidocznione na nich są wielkie-z okazji 27 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden bałwanek nazywa się BOB-to ten malutki, UFO-Kevin to ten przypominający ufoludka a ten z serduchem i szalikiem z kulek śniegowych to Stuart:) Ubaw był wspaniały.Pozdrawiamy całą redakcję Sądeczanina. BOBRKI.

Bałwany, bałwanki i bawałniątka opanowały Sądecczyznę
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu