Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/03/2019 - 17:15

Łabowa: 34 tys złotych z koncertu charytatywnego dla chorego Wojtusia

W Łabowej podsumowano już częściowo akcję charytatywną „Podaruj Wojtusiowi szansę na życie”, z której środki wspomogą leczenie 2-latka chorego na neuroblastomę o wysokim stopniu ryzyka. Podczas koncertu, który odbył się w ubiegłą niedzielę 3 marca, zebrano 34 tysięcy złotych!

Wojtuś Polański ma dwa latka, mieszka z rodzicami w Uhryniu (gmina Łabowa).  Badanie USG wykazało, że chłopczyk ma guza w brzuszku, bardzo żle umiejscowionego. - Nasz świat stanął w miejscu. Nie ma słów, aby opisać co czuje rodzic w takiej chwili - mówią rodzice - 5 września nasz synek trafił przyjęty do szpitala,  gdzie stwierdzono, że ma nowotwór, nerwiak zarodkowy współczulny – neuroblastoma o wysokim stopniu ryzyka.

Wojtuś został poddany chemioterapii, jednak dalsza terapia wymaga przeprowadzenia skojarzonego, intensywnego leczenia, w tym immunoterapii z użyciem przeciwciał anty-GD2. Lekarze oszacowali koszt tego leczenia na ok 272 tys złotych. Rozpoczęła się więc akcja  charytatywna „Podaruj Wojtusiowi szansę na życie” , którą częściowo podsumowano  

- 17 lutego na terenie naszej Łabowa, przy wszystkich kościołach odbyła się zbiórka pieniężna, podczas której strażacy zebrali 30 tys. zł.  28 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury, w czasie spotkania seniorów do puszki trafiło 1 470 złotych" -mówi Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. - Z wielką radością informujemy, że podczas akcji charytatywnej: koncert, loteria fantowa i licytacje, która odbyła się 3 marca na sali gimnastycznej w Łabowej udało się zebrać 34 tys. złotych.


Marta Słaby informuje, że przygotowywane  są kolejne wydarzenia w gminie,  podczas których będą zbierane pieniądze na leczenie Wojtusia. Każdy, kto chce pomóc Wojtusiowi Polańskiemu, może również wziął udział w licytacjach na Facebooku (profil Urzędu Gminy) lub dokonać wpłaty na konto bankowe, znajdujące się na stronie Fundacji Siepomaga.

(MK) fot. rodziny

Zródło UG Łabowa, SiePomaga

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach