Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
10/06/2018 - 21:30

Krynica. Znad morza – w góry. Cykliści przejechali 930 km

"Krynica jest jedna, a miasta są dwa" ta myśl przyświecała grupie rowerowych zapaleńców, która przejechała 930 kilometrów z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju, Dzisiaj, 10 czerwca cykliści wjechali na Deptak.

Trzeci  Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju wyruszył 1 czerwca.  Trasa, która przebiegała znad morza aż pod Górę Parkową liczyła 936 kilometrów i podzielona była  na dziesięć etapów.   Po drodze rowerowi zapaleńcy   zwiedzili m.in.: Kwidzyń, Grudziądz,  Malbork i zamek krzyżacki,  Toruń, Kruszwicę z Mysią Wieżą,  Licheń, Uniejów z Termami,  Olkusz, Zwierzyniec, Wadowice, Szczawnicę  i Nowy Targ.  Ostatni etap rozpoczęli w Obidzy, dalej  jadąc Doliną Popradu  wspólnie wjechali do serca miasta i   zameldowali się  na krynickim Deptaku. Tutaj zostali uhonorowani  medalami pamiątkowymi  medalami.

I edycja  rajdu rowerowego  odbyła się w dniach 1-11 czerwca 2016 roku. W wydarzeniu  uczestniczyło   17 rowerzystów.  Trasa  liczyła  1237 kilometrów,  a cykliści wystartowali z Krynicy-Zdroju do Krynicy Morskiej.  Trasa przebiegała wschodnią częścią Polski i obejmowała w większości trasę Green Velo.  

Ubiegłoroczna, II edycja  rozpoczęła się 1 czerwca  z Krynicy Morskiej.  Trasa biegła centralną Polską,  poprzez Mazury, wzdłuż Wisły. Trasa liczyła 1137 kilometrów,  a   w rajdzie uczestniczyło 24 rowerzystów.
Patronaty: Polska Organizacja Turystyczna, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Śląska Regionalna Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Pomorskiego.

(MaK). fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach