Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
22/09/2023 - 11:05

Krynica: Zagrają i poznają sekrety "Dwuświata". Turniej gier planszowych 25 i 26 września

W Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju rozegrany zostanie (25 i 26 września) turniej gry planszowej Mitrys, powstałej na podstawie cyklu powieściowego fantasy "Kroniki Dwuświata". Jej autorem jest Paweł Kopijer, który poprowadzi rozgrywki.

W Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju  (dawne gimnazjum, ul. Szkolnej 3) rozegrany zostanie (25 i 26 września) turniej gry planszowej Mitrys, powstałej na podstawie cyklu powieściowego fantasy "Kroniki dwuświata". Jej autorem jest Paweł Kopijer, który poprowadzi rozgrywki. 

Rywalizować będzie ze sobą po pięć drużyn, złożonych z czterech zawodników. W sumie w całych rozgrywkach weźmie udział 40 osób. Do udziału w turnieju biblioteka zaprosiła młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II oraz uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemiosł. 

Przez trzy godziny uczestnicy będą ze sobą konkurować o miano najdzielniejszego zawodnika. Poznają sekrety "Dwuświata" i przeżyją nieoczekiwane przygody.

Na zwycięzców czekają nagrody, a zawodnicy z najlepszymi wynikami mają szansę zdobyć zaproszenie na turniej finałowy w Krakowie, który odbędzie się pod koniec października na Targach Książki.  

Rozgrywki gry fantasy to nowa propozycja książnicy, skierowana do młodzieży.

- Mając do dyspozycji większą niż do tej pory przestrzeń, chcemy z nowymi propozycjami wyjść w kierunku młodych ludzi. Nie tylko naszych czytelników, ale także osób, które mogą w interesujący sposób spędzić tutaj wolny czas, na przykład grając w gry planszowe.  - mówi Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krynicy. 

- Gra Mitrys bazuje na opowieści z gatunku fantasy, która cieszy się dużą popularnością. Gra, ale również książka Kroniki Dwuświata będą po zakończeniu rozgrywek dostępne dla wszystkich zainteresowanych” 

W ramach Festiwalu Wyobraźni, oprócz turnieju gier, młodzież weźmie udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Kopijerem. To już ostatnie imprezy czytelnicze realizowane w tym roku z projektu pn. „Biblioteka dla (każdego) małego i większego człowieka”.

oprac.(MK) Żródło i foto: materiały prasowe Biblioteka Publiczna Krynica-Zdrój. Dziękujemy za przesłanie błędu