Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
25/05/2023 - 20:00

Krynica: samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku, przyjdź sama lub z mamą, babcią wnuczką. Zabierz rodzinę

W Krynicy-Zdroju wojskowi instruktorzy nauczą kobiety (27-28 maja) podstawowych zasad bezpieczeństwa i technik samoobrony oraz sposobów wykrywania i unikania zagrożeń. Pokażą też techniki walki wręcz, przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, organizuje w całej Polsce bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet. 

Podczas zajęć żołnierze-instruktorzy nauczą panie podstawowych zasad bezpieczeństwa, sposobów wykrywania i unikania zagrożeń. Pokażą też techniki walki wręcz, przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. 

W Krynicy-Zdroju szkolenia z samoobrony kobiet odbędą się w dniach 27-28 maja, w godzinach 10 do 13. 30 na deptaku. Zajęcia zorganizowane zostaną również w Muszynie, w dniach 5-6 sierpnia. 

-Chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w czterogodzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy-instruktorów. - informują organizatorzy. 

-Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

-Szkolenia będą okazją, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.- dodają organizatorzy. 

- Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. W te dni będzie z nami st. kpr. Henryk Szost, żołnierz Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. 

Bliższych informacji na temat projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy WCR w Nowym Sączu mjr Zbigniew Gacek, tel. 723 252 254, e-mail: [email protected] Szczegółowe informacje wraz z załącznikami dostępne są na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/  oprac. (MK). fot. organizatora.

Dziękujemy za przesłanie błędu