Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
16/05/2020 - 10:50

Krynica: na ulicy Kraszewskiego, w zderzeniu z Audi, zginęła cała sarnia rodzina

Do tragicznego dla sarniej rodziny wypadku doszło w nocy, 15 maja na ulicy Kraszewskiego w Krynicy. Pod koła Audi wpadły zwierzęta, które przebiegały przez drogę. Kierowcy nic się nie stało, ucierpiało auto.

Sarnia rodzina zginęła w nocy, kilka minut po godz. 22. Zwierzęta wbiegły wprost na nadjeżdżający samochód osobowy marki Audi i zginęła na miejscu. Kierowcy trudno było zareagować, poza ciemnościami dodatkowo widoczność osłabiła gęsta mgła.  

- Zwierzęta nagle wbiegły na jezdnię. Tam, od strony przystanku autobusowego - powiedział "Sądeczaninowi" młody kierowca.

Wgnieciona została karoseria samochodu, zbity przedni reflektor, od strony kierowcy.  Szczątki sarny i młodej sarenki leżały rozrzucone na jezdni w promieniu ok. 15 metrów, natomiast samiec leżał na chodniku obok przystanku autobusowego w kierunku Muszyny. 

Miejsce wypadku zabezpieczyła policja, a powiadomiony członek Polskiego Związku Łowieckiego zabrał z jezdni martwe zwierzęta.(MK) fot. Andrzej Gulewicz.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe