Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
30/04/2020 - 06:40

Krynica, Muszyna: puste uzdrowiska. Takiej majówki jeszcze nie było

Tak wyludnionej Krynicy i Muszyny w przededniu majówki nigdy wcześniej nie było. Mimo stopniowego łagodzenia obostrzeń spowodowanych pandemią, a od 21 kwietnia możliwości spacerowania i jazdy na rowerze, parki oraz skwery pozostają puste.

Mimo pięknej w ostatnich dniach pogody, a także możliwości od 21 kwietnia spacerowania czy jazdy na rowerze uzdrowiska są nadal niemal puste. Jedynie od czasu do czasu na krynickim deptaku czy w parku zdrojowym można spotkać przechodnia lub rowerzystę. Podobnie jest w muszyńskich ogrodach na Zapopradziu.

Tak pustych uzdrowisk w przededniu majowego weekendu nigdy wcześniej nie było. W związku z ogłoszoną pandemią i wprowadzeniem przez rząd obostrzeń w życiu społecznym oraz gospodarczym, po 13 marca kurorty całkowicie zamarły. 

Nie działa branża turystyczna (hotele, pensjonaty, biura turystyczne), gastronomiczna (kawiarnie, restauracje, bary). Nieczynne są centra kultury, kina, biblioteki. Nie kursuje ani kolej gondolowa na Jaworzynę, ani linowo-terenowa na Górę Parkową. Od ponad miesiąca puste stoją budynki sanatoryjne.Pewne zmiany wejdą w życie od 4 maja, gdy otwarte zostaną hotele i inne obiekty noclegowe. Czy wypełnią się wtedy częściowo parki, skwery i inne miejsca służące do wypoczynku? 

(MK) fot. aut. 

Krynica, Muszyna: puste uzdrowiska. Takiej majówki jeszcze nie było
Tak wyludnionej Krynicy i Muszyny w przededniu majówki nie było. Mimo stopniowego łagodzenia obostrzeń, a od 21 kwietnia możliwości spacerowania i jazdy na rowerze, parki i skwery są puste.


Dziękujemy za przesłanie błędu