Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
09/07/2019 - 19:35

Krynica finalistą ogólnopolskiego konkursu ekologicznego

Krynica-Zdrój walczy o nagrodę 100 tysięcy złotych. Do ścisłego finału zakwalifikowało się osiem miejscowości uzdrowiskowych.

W konkursie oceniane są i nagradzane kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Ważnym elementem jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności.

Ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2013-2018. W tym roku do konkursu zakwalifikowało się osiem gmin uzdrowiskowych, obok Krynicy-Zdroju, również Sopot, Rabka-Zdrój, Nałęczów, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Rymanów i Ustka. 

Partnerem konkursu jest największa polska organizacja, zrzeszająca miejscowości posiadające status uzdrowiska – Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP. – Główną ideą tego przedsięwzięcia jest wskazywanie najlepszych pomysłów dotyczących ochrony środowiska oraz nowoczesnych rozwiązań proekologicznych.

A to właśnie polskie uzdrowiska często są pionierami takich nowatorskich działań – mówi dr Jan Golba, prezes SGU RP, doświadczony samorządowiec i długoletni burmistrz Muszyny.

Nagroda konkursowa wynosi 100 tysięcy złotych.  Zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Przyznane zostaną również nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu i ogłoszenie wyników - we wrześniu 2019 roku.

(MK) fot. aut, Żródło: Ergo HestiaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)